Zvýraznění rtů a péče o ně

Zvýraznění rtů a péče o ně

Plné, smyslné a souměrné rty si přeje snad každá z nás. Pojďme tedy nahlédnout pod ruce vizážistům a osvojme si jednoduché triky pro získání neodolatelných rtů.

Líčení rtůJe třeba si uvědomit, že při líčení není cílem zdůraznit všechny rysy v obličeji současně. Místo toho si vyberte jeden charakteristický rys, který byste chtěly podtrhnout, a soustřeďte se na něj. Pokud se líčíte stále stejným způsobem, například když jste zvyklé zdůrazňovat své oči, udělejte drobnou změnu - pořiďte si trochu výraznější rtěnku a uberte z líčení očí. Můžete být překvapena, jak tato jednoduchá změna dokáže naprosto dramaticky proměnit Váš vzhled.

Ženy či slečny se občas domnívají, že nenalíčené rty působí přirozeně a mohou si je dovolit během dne. Jenže velmi důležité je používat alespoň bezbarvý lesk či balzám na rty. Rty tak zůstanou vyživené a chráněné. V opačném případě si budete rty neustále olizovat a nakonec je můžete mít vysušené a popraskané, což opravdu není příjemné. Rtěnka pomáhá ženám k tomu, aby vypadaly upraveně a lákaly k polibku, a která z nás o tohle nestojí?

Péče o rty

Neošetřené rtyVšichni neustále zápasíme se suchými či olupujícími se rty. Naštěstí je jednoduché odumřelou kůži odstranit a rty při tom nepodráždit.

Tip odborníků: na malý kartáček naneste trochu balzámu na rty a jemně promasírujte celou plochu tam a zpět - zbavíte se nejen suché kůže, ale také prokrvíte rty, takže budou působit větším dojmem a mít lepší barvu.

Nemáte-li po ruce kartáček, vyzkoušejte jemný peeling pomocí vlhké froté žínky nebo smíchejte trochu medu s cukrem - obě varianty Vám prokážou stejnou službu.

Péče o rty SothysTip: Intenzivní péče o rty Secrets de Sothys - tento speciální krém vyživuje a vyhlazuje rty a jejich kontury, vylepšuje trvanlivost líčení a dodává rtům plnost a objem.

Použijte ho po odstranění suchých šupinek jemným vmasírováním a počkejte pár minut, než se vstřebá - pak můžete bez obav aplikovat svoji oblíbenou rtěnku.

Konturování rtů

Nalíčené rty s konturouKonturování je užitečné v případě, kdy chcete vyrovnat tloušťku rtů (třeba když je Váš horní ret užší než ten spodní), nebo když chcete docílit toho, aby rty působily plnějším dojmem. Při konturování není žádoucí vytvořit tvrdou linku, ale spíš předkreslit obrys rtů, proto v zájmu přirozenějšího vzhledu moc netlačte na tužku.

Při líčení horního rtu začněte od středu - tzv. srdíčka, při líčení dolního rtu zase od stran a ve středu obě čáry spojte. Vždy kreslete přímo na hranici rtu nebo na jejich vnitřní stranu. Nikdy nepřetahujte vnější stranu, jinak budete vypadat směšně. Nakonec linku jemně rozetřete, aby to nevypadalo, že máte kolem úst kruh.

Tužka na rty SothysPokud chcete docílit přirozeného vzhledu, je nezbytné použít konturovací tužku v barvě Vašich rtů. Pro ostatní barvy platí obecné pravidlo, že tužku vybíráme v barvě rtěnky nebo o 1 odstín tmavší.

Tip: Pečující konturovací tužka Sothys - nabízí 4 přirozené odstíny s texturou Color Resist pro dlouhotrvající nalíčení.

Plnější rty

Líčení rtůPlnějšího vzhledu u rtů dosáhnete použitím konturovací tužky ve světlejším odstínu. Linku veďte přesně po okraji horního rtu a uprostřed spojte oba vrcholky - dva nejvyšší body - jednou čarou. Tím, že nevykreslíte tzv. srdíčko, ale vytvarujete ret do jednoho oblouku, docílíte plného horního rtu a opticky sjednotíte celá ústa tak, že vypadají souměrně.

Po kontuře přijde na řadu krycí lesk, opět ve světlejším tónu, kterým nalíčíte zbytek rtů. Pamatujte, že pouze světlé a zářivé odstíny přidávají na objemu - umí totiž dobře odrážet světlo a tím zvětšují námi zvolenou partii.

Rty à la "nahý vzhled"

Nahé líčení rtůVytvořit dojem svěží a přirozené krásy vyžaduje trochu času a úsilí, ale potom to stojí za to. Pro nalíčení rtů, které vypadají přirozeně červeně, použijte barvu o něco tmavší, než je Vaše přirozená barva rtů - budou pak vypadat červeně a velmi zdravě. Nesnažte se používat lesk nebo chladné tóny, které vypadají těžce a zakrývají přirozený ret. Můžete zkusit například tekutou červeň, kterou používáte na tváře nebo krémovou rtěnku, kterou lehce vťukáte do pokožky rtů.

Natural vzhled doplňte očními stíny v barvě champagne nebo zlatavými odstíny.

autor: Gabriela (vizážistka)