Zářivý vzhled pro každý den

Zářivý vzhled pro každý den

Pomocí make-upu a správných technik líčení můžete vždy dosáhnout oslňujícího vzhledu. Pojďme se podívat, jak si jednoduše vytvořit make-up pro každý den, který prozáří Vaši pleť.

Slečna Martina navštívila salon WINCI, aby se dozvěděla, jaký typ make-upu a způsob líčení je pro ni nejvhodnější. Sama s líčením moc zkušeností nemá, používá pouze tužku na oči a řasenku, a proto se rozhodla pro profesionální poradenství v oblasti vizážistiky.

Modelka před nalíčením

Podklad

Jelikož má Martina bezproblémovou pleť, není pro ni vhodný hutný krycí make-up, ale pouze lehký hydratační podkladový krém. Použila jsem proto Make-up krém Hydroptimale, který díky svému jemnému složení dokáže vytvořit velmi přirozený vzhled pleti. Pod oči jsem vklepala Prosvětlující péči, která vyhladila a zesvětlila tuto oblast. Pro dokonalé zafixování make-upu jsem použila Sypký pudr s prosvětlujícím efektem, který jsem nanesla pomocí velkého nadýchaného štětce. Pro lepší trvanlivost jsem si ještě vzala na pomoc houbičku přeloženou na půl a pudr jemně vtiskávala do pleti - make-up tak bude dobře držet na svém místě a navíc se přebytečný pudr vsákne do houbičky.

Modelka v průběhu líčení

Zvýraznění lícních kostí

Pro opálenější vzhled jsem na lícní kosti a hrany obličeje nanesla matný tmavší pudr a tím i zjemnila celkový dojem obličeje.

Líčení štětcem

Na lícních kostech jsem pudr nanášela štětcem - jeho štětinky jsem si v ruce zploštila a udělala tenkou linii - tu jsem potom krouživými pohyby rozetřela.

Líčení lícních kostí

Pro zvýraznění vrcholků tváří jsem, opět jemnými krouživými pohyby šikmého štětce, aplikovala tvářenku ve svěžím odstínu Rose Eclair.

Líčení tváří

Oči a obočí

Martinino obočí bylo, vzhledem k barvě vlasů, příliš světlé, a proto jsem se rozhodla pro jeho ztmavení. Jelikož je od přírody spíše světlý typ a vlasy si barví na černo, domluvily jsme se na nabarvení obočí v přirozeně hnědém odstínu a následně jsem ještě některá místa vyplnila hnědou tužkou na obočí. Neposlušné chloupky jsem odstranila pomocí pinzety a na závěr jsem celé obočí uhladila transparentní řasenkou.

Na víčka jsem použila 3 odstíny očních stínů. Martina má trochu menší víčka, a tak jsem se je pokusila mírně zvětšit. Na celé pohyblivé víčko jsem nanesla světle hnědý stín a do koutku pro rozjasnění třpytivý bílý odstín. Poté jsem nanesla třpytivý hnědý stín nad přirozený ohyb oka. Pomocí tohoto malého triku se oko opticky otevře a vypadá jasnější. Linii oka jsem podtrhla hnědou linkou a na závěr aplikovala Multirozměrovou pečující řasenku.

Rty

Rty jsem se rozhodla ponechat v jemných tónech. Nejprve jsem vykreslila obrys rtů světle hnědou konturovací tužkou a poté je vyplnila hydratační rtěnkou Hydra-Fondant v kapučínovém odstínu s lehkým třpytem - odstín 16 Nacre Cuivrée.

Modelka s denním líčením

Modelka s denním líčením  

Líčení bylo prováděno dekorativní kosmetikou Sothys.

autor: Gabriela (vizážistka)