Základy líčení

Základy líčení

Make-up je dnes pro mnohé ženy neodmyslitelnou součástí jejich života. Zdokonaluje náš vzhled, zakrývá nedostatky, ale také vyzdvihuje přednosti a zvyšuje sebevědomí. Na následujících řádcích Vám přinášíme několik rad a tipů týkajících se technik líčení a výběru vhodných přípravků a barev pro Vás.

Make-up

Obrázek make-up SothysPři jakémkoliv líčení je vždy důležitý make-up, a to jak z důvodu ochranného - vytváří na pokožce ochranný film chránící před vnějšími vlivy, tak i z důvodu pěstícího - obsahuje pleti prospěšné pečující látky.

Make-up vybíráme nejlépe za denního osvětlení a zkoušíme správný odstín přímo na pleť obličeje. Vyhovující odstín poznáme podle toho, že přirozeně splyne s naší pletí a nevytváří mapy či fleky. V případě sušší a zralejší pleti použijeme raději tekutý make-up s pěstícím účinkem – např. hydratační Hydroptimale Sothys nebo vyhlazující Lift Defense Sothys. Jste-li majitelkou smíšené nebo mastnější pleti, skvěle Vám poslouží make-up s pudrovou texturou Oxyliance Sothys, který dokáže tváři propůjčit jasný efekt díky matujícím a proti-znečišťujícím složkám.

Před samotným nanesením dbáme na to, aby byla pleť řádně očištěna a ošetřena vhodným krémem. Teprve po této péči je možné začít s aplikací make-upu. Malé množství přípravku naneseme bříšky prstů na pleť a rozetřeme od středu obličeje směrem ke krku do ztracena.

Krycí přípravky

Obrázek Prosvětlující péče SothysPro zakrytí nedokonalostí aplikujeme Pečující korektor Sothys, který nanášíme přímo na postižená místečka jemným vťukáváním. Jestliže Vás trápí tmavé kruhy pod očima, zakamuflujte je krycím přípravkem Prosvětlující péče o oční okolí Sothys, jenž má i liftingový účinek a rozzáří Váš pohled. 

 

 

Pudr

Obrázek Sypký pudr s prosvětlujícím efektem SothysPro dokonalou fixaci a trvanlivost nalíčení přepudrujte pomocí velkého štětce celý obličej neutrálním pudrem, nejlépe v sypké podobě - např. Sypký pudr s prosvětlujícím efektem Sothys.

 

 

 

 

Tvářenka

Obrázek tvářenka SothysJelikož je oválný obličej považován za nejkrásnější, snažte se tvářenkou nebo tmavším pudrem vymodelovat ten Váš do této podoby. Např. hranatý obličej zjemněte po stranách tváří, kulatý zase zužte tahem štětce od středu obličeje směrem ke spánkům.

Barva tvářenky je velmi důležitá a měla by ženě vždy dodat svěží a zdravý vzhled. Volte meruňkové, hnědorůžové nebo tmavě růžové odstíny. Pro sametový a přirozený vzhled vyzkoušejte Delikátní tvářenku s dlouhotrvajícím efektem Sothys.

 

Korekce obočí

Obrázek tužka na obočí SOTHYSObočí dotváří výraz každého člověka, proto ho při líčení neopomeňme. Jemně ho vyčešeme speciálním kartáčkem a případné chybějící chloupky lehce dokreslíme tužkou či stínem na obočí v hnědém nebo šedavém odstínu. Na závěr zafixujeme tvar průhledným gelem.
Tip pro blond ženy: Pokud máte obočí příliš světlé, můžete ho decentně zvýraznit světle hnědou Pečující tužkou na obočí Sothys pro výraznější dojem.  

 

Oční stíny a řasenka

Obrázek Sothys oční stínyNemalé procento žen váhá při výběru odstínu očních stínů, protože nevědí, který je pro ně ten pravý. Pokud si opravdu nejste jistá, který odstín vybrat, řiďte se barvou Vašich očí. Zvolte podobnou barvu, jakou vlastníte a budete vypadat velmi přirozeně. Chybu neuděláte s jemnými pastelovými barvami či stíny laděnými do přírodních tónů - od smetanově bílé, oříškově hnědé, antracitové až po olivově zelenou nebo čokoládově hnědou. V těchto barvách se ženy cítí většinou velmi dobře a elegantně.

Obrázek řasenka Sothys

 

Při stínování očí obecně platí, že nejtmavší stín by měl vést těsně podél řas, středním odstínem se vykreslí celé pohyblivé víčko a ten nejsvětlejší se rozetře pod obočí. Jestli preferujete výraznější styl, použijte ještě oční linku na horní i dolní víčko. Na závěr, pro intenzivní pohled, aplikujte Multi-rozměrovou pečující řasenku Sothys.

 

Rtěnka a lesk

Obrázek Sothys rtěnkyTo nejlepší nakonec - líčení rtů! Ze všech líčidel je rtěnka nejoblíbenějším produktem mnoha žen, přidá nám na půvabu, smyslnosti a ženskosti. Pro korekci tvaru rtů používejte konturovací tužku. Konturu začněte líčit od středu rtů směrem ke koutkům. Poté aplikujte rtěnku ve Vaší oblíbené barvě. Pokud se chystáte do společnosti, uberte na líčení očí a přidejte trochu intenzivnější barvy na rty, budete vypadat velmi působivě. Pro dodání objemu můžete ještě doprostřed rtů nanést malé množství Pečujícího lesku na rty Sothys, který má ultra lesklou nelepící formuli.

autor: Gabriela (vizážistka)