Tvářenka pro mladší vzhled

Tvářenka pro mladší vzhled

Jedním z projevů stárnutí je i ztráta mladistvé barvy pleti. Pokožka je postupem času bledá, bez přirozeného jasu a vypadá mdle až unaveně. Mladší vzhled však můžete získat velmi rychle, a to za použití vhodné tvářenky a bronzeru. Kombinací těchto dvou přípravků docílíte mladistvého nádechu, ale i zářivého a odpočinutého vzhledu.

Každá žena vypadá mladší s mírným ruměncem ve tváři, klíčový je ale výběr správného odstínu. Pojďme tedy nahlédnout do rychlého manuálu, abyste se vyvarovaly případných chybiček.

Bronzer

Bronzer\\\Ještě než své lícní kosti osvěžíte tvářenkou, zkuste použít bronzer. Zkombinováním těchto 2 přípravků dosáhnete toho nejlepšího výsledku. Bronzový pudr dodá každému obličeji jemný nádech barvy, pleť působí mírně opáleným dojmem a vypadá mladší a jasnější. Barevný odstín vybírejte pouze o 1-2 odstíny tmavší, než je Vaše pleť, jinak byste nemusela vypadat přirozeně.

Pro světlé typy pleti se hodí spíše bronzující přípravek neutrálního tónu, např. tělová barva s nádechem do broskvové či růžové barvy. Pokud vlastníte pleť béžovou, zvolte přípravek se zlatavým podtónem v teplejších barvách. U pletí olivových, tmavších vypadá efektně terakotovýlehce hnědý podtón.

Bronzery pro denní líčení by měly být vždy raději s matným účinkem, pouze pro zvláštní příležitosti či večerní akce můžete použít přípravky s trochou lesku. Pro nanášení a dokonalé rozetření použijte načechraný a hustý štětec. Začněte na konci lícních kostí a tah štětce veďte směrem k "jablíčkům" ve středu tváře aSluneční pudr Sothys poté opět nazpátek směrem k uším. Štětcem barvu zapracovávejte tak dlouho, dokud nebude dobře rozprostřená. Malé množství přípravku můžete pro zvýraznění rysů použít i na spánky a bradu.

Tip: Vyzkoušejte Sametový sluneční pudr Sothys s anti-aging účinkem, který zaručí jemný efekt opáleného vzhledu.

 
 

Tvářenka

TvářenkaPři volbě odstínu tvářenky se velmi často zbytečně chybuje. Špatně vybraným odstínem si přitom žena může přidat i pár let navíc. Pro zralé ženy je optimální tvářenka s broskovými spodními tóny, protože dodá vzhledu na svěžesti. Růžových nádechů se vyvarujte, jsou vhodné spíše pro světlé a mladé typy pleti. V případě, že si nejste jistá, jakou barvu pro svou pleť vybrat, zkuste test štípnutím do tváře nebo se chvilku proběhněte na čerstvém vzduchu a hned poznáte, jaký odstín je pro Vás přirozený.

Tvářenku volte vždy spíše světlejší než tmavší, pamatujte, že potřebujete docílit mladého a svěžího vzhledu, proto se vyhněte tmavým a výrazným barvám. K nanesení tvářenky je ideální užší, ale dostatečně hustý štětec, který může být i mírně zkosený. Postup líčení je stejný jako u bronzeru. Pokud si přejete jemný ruměnec, rozjasněte "jablíčka" tváří tvářenkou spíše transparentní, vyhněte se sytým barvám. Usmějte se a na nejvyšší bod "jablíček" naneste barvu štětcem a rozetřete po lícních kostech směrem k uším.

Pro ženy se suchou pletí nejsou nejlepší volbou přípravky na pudrové bázi,Tvářenka Sothys Abricot protože více zvýrazňují šupinky a vrásky. Je-li to také Váš případ, sáhněte raději po krémové či tekuté formě tvářenky, nanášejte ji buď prsty nebo houbičkou a dobře zapracujte. Platí ovšem pravidlo, že tekutou tvářenku aplikujeme rovnou na podkladový make-up a pudrovou tvářenku až na make-up zafixovaný pudrem, jinak by byl výsledek flekatý a nerovnoměrný.

Tip: Doporučujeme Tvářenku s dlouhotrvajícím efektem Sothys v meruňkovém odstínu "Abricot", jenž propůjčí pleti sametově matný vzhled. 

autor: Gabriela (vizážistka)