Podkladový make-up pro bezchybnou pleť

Podkladový make-up pro bezchybnou pleť

V článku Základy líčení jsme již lehce nastínili výběr a použití základního make-upu. Protože je však tento krok klíčový pro všechny typy líčení, budeme se v dnešním článku věnovat problematice podkladového make-upu podrobněji.

Výběr podkladového make-upu

Obrázek make-up SothysPro bezchybnou pleť je velmi důležitý správný výběr podkladového make-upu, koneckonců špatně zvolený odstín může dělat Vaši pleť zbytečně starší, což určitě není žádoucí. Nejlépe vyberete vhodný odstín na přirozeném denním světle za použití 3 odstínů make-upu, které nanesete v proužcích směrem od čelisti až ke krku, počkáte několik minut, dokud se make-up na Vaší pleti barevně nezmění, a potom si vyberete přípravek, který nejvíce odpovídá přirozené barvě Vašeho krku. Rozdíl bývá také při výběru podkladu s ohledem na roční období, proto v létě použijte bez obav make-up o odstín tmavší a v zimě naopak, budete působit přirozeněji.

Obrázek make-up Oxyliance SothysDále make-up přizpůsobte osobnímu typu pleti. Normální, suchá, zralá nebo citlivá pleť snese make-upy více tekuté až krémové s obsahem hydratačních a zvláčňujících látek, které pleti propůjčí jasný a pěstěný vzhled - doporučujeme např. make-up Lift Defense Sothys. Naopak pro pleť smíšenou až mastnou, problematickou či aknózní vybírejte make-upy tekuté (bez olejů), pudrové nebo i krémově pudrové, které obsahují zmatňující látky a jsou nekomedogenní - neucpávají póry - např. make-up Oxyliance Sothys s jemnou pudrovou texturou.

Obrázek make-up Hydroptimale SothysDalší otázkou ohledně make upu je krycí schopnost - tu by si měl každý zvolit dle vlastního pocitu a uvážení. Vyšší krycí schopnost mají přípravky hutnější konzistence, především ty, které mají krémovou nebo tuhou formu a obsahují více kamuflážních pigmentů. Make-upy tekuté jsou více transparentní, vhodné pro pokožku bez problematických míst a jejich výhodou je snadná roztíratelnost. Vhodný je např. make-up Hydroptimale Sothys, který má mimořádný účinek na hydrataci pleti.

Způsoby nanášení make-upu

Obrázek aplikace make-upu houbi?kouPro způsob nanášení make-upu si můžete zvolit ze 3 variant, záleží pouze na Vás, která se Vám nejlépe osvědčí, protože každému člověku vyhovuje jiná metoda. Nejhygieničtější je asi houbička, protože se může kdykoliv vyprat nebo vyhodit, umývat by se měla po každé aplikaci make-upu, protože jedině čistou nezanesenou pomůckou docílíte perfektního a pečlivého vzhledu. Pro průhlednější a méně krycí efekt make-upu můžete houbičku lehce navlhčit a vytvořit lehkým poklepáváním či roztíráním neviditelné přechody, make-up tak krásně splyne s Vaší pletí.

Obrázek aplikace make-upu št?tcemŠtětec se používá pro precizní a dokonale krycí nalíčení, jeho špičkou dokážete vytvořit jemné a velmi rovnoměrné nanesení, které umožní okamžité vstřebání a splynutí s pletí. Pokud nemáte po ruce štětec ani houbičku, použijte konečky prstů, které umožní hebké a krásné pokrytí pleti make-upem. Aplikace vlastní rukou je jednoduchá, při kontaktu make-upu a prstů dojde k zahřátí přípravku, který se pak lépe roztírá. Tato technika je vhodnější pro tekuté typy make-upu nebo pro tónovací emulze.

autor: Gabriela (vizážistka)