Oční make-up

Oční make-up

Je všeobecně známo, že oči jsou okna do duše. Oči o nás mohou mnohé vypovědět - říkají, kdo jsme a jak se zrovna cítíme. Oči jsou první, čeho si na člověku všimneme. Oči jsou zcela jedinečné - neexistuje stejný pár, a proto se domnívám, že si zaslouží, aby na ně byl kladen speciální důraz.

Modelka - okoVětšina vizážistů používá k líčení očí specifické barvy k tomu, aby zdůraznili jedinečnou barvu očí každé ženy. Doporučuji proto hrát si s kombinacemi barev, abyste zjistily, která se nejlépe hodí k Vašim očím. Trik spočívá v podtrhnutí Vaší vlastní barvy očí - častou chybou totiž bývá přílišné stínování a používání zbytečně barevných líčidel, které spíše přehluší barvu očí. Ve většině případů dají Vašim očím vyniknout kontrastní barvy, avšak ne vždy se musíme řídit tímto pravidlem. Záleží na tom, jakého vzhledu chceme dosáhnout.

Líčení očí bývá velmi individuální, každá žena má jinou barvu, tvar, hloubku či posazení oka, proto se musí daný problém vždy zohlednit při líčení. Zde je několik tipů, které řeší problémy při líčení očí.

Oči se zapadlými víčky

Oko s dlouhými řasamiKdyž se na sebe podíváte zpříma do zrcadla a nevidíte svá víčka, jste majitelkou zapadlých očních víček. V tomto případě je vhodné vyvarovat se světlých očních stínů - oči by pak působily otekle a ještě zapadleji.

Pokud se bez stínů přece jen neobejdete, dopřejte si je jen v minimálním množství a více se soustřeďte na své řasy - používejte prodlužující řasenku nebo si nechte řasy prodloužit v kosmetickém salonu. Oko s dlouhými řasami vypadá otevřenější a působí větším dojmem. 

Prodlužte si své řasy v Salonu WINCI Brno se SLEVOU 20% za AKČNÍ CENU 2.199,-Kč. Akce platí do 31. 10. 2011. Pro více informací klikněte zde.

Oči daleko od sebe

Oči daleko od sebeJestliže jsou Vaše oči daleko od sebe, můžete je opticky přiblížit tím, že zdůrazníte vnitřní část oka. Vyzkoušet můžete oční linku vedenou od vnitřního koutku oka směrem do středu a pak ji nenápadně rozmazat, aby nebyl přechod výrazný.

Popřípadě vyzkoušejte nanesení většího množství řasenky či nalepení umělých řas opět do vnitřního koutku.

Oči blízko u sebe

Líčení očíU očí, které jsou posazeny blízko u sebe, použijte techniku zdůraznění vnější strany oka. Oči můžete vystínovat - do vnitřního koutku světlejší stín (ne bílý, raději přírodní tón) a do vnějšího naopak tmavší.

Aby oči vypadaly, že jsou dál od sebe, aplikujte řasenku ve 2 vrstvách a u vnějšího koutku se soustřeďte na natočení řas do stran - tzv. kočičí oči, můžete si zkusit i protaženou linku, ta také umocní dojem, jako by oči byly více od sebe.

Malé nebo hluboko posazené oči

Pokud máte oči malé, naneste hodně světlé bílé stíny do vnitřního koutku oka. Oči to opticky otevře, zvláště když jsou zároveň hlouběji posazené. Použít můžete i bílou tužku na oči, kterou uděláte linku na spodním vnitřním okraji oka.

Oční linky

Oční linkyOční linky jsou po staletí používány k docílení dramatičtějšího a přitažlivějšího vzhledu. Na výběr máme ze dvou typů - oční linky v tužce, většinou kajalové, nebo tekuté oční linky. Linkování pomocí klasické oční tužky zvládne asi každá žena, pro správné nanášení je vhodné mít špičku ostřejší. Pokud si přejete jemnější vzhled, použijte štěteček či vatovou tyčinku a linku lehce rozmažte - zapracujte. Poté můžete nanášet oční stíny, oční make-up nebude vypadat tak tvrdě.

Tip: Doporučuji Intenzivní pečující tužku na oči Sothys, která díky svému jemnému složení (karnaubový a kandelilový vosk) zaručí perfektní celodenní nalíčení a snadno se aplikuje - součástí tužky je pěnová houbička, kterou lehce vytvoříte jemný vzhled.

U linek tekutých je dobré mít pevnou a trénovanou ruku, správné použití spočívá v odstranění přebytečné tekutiny ze štětečku před tím, než je začnete nanášet. Hrotem štětečku udělejte několik čárek na hřbet ruky a odstraňte přebytečnou tekutinu. Než začnete na víčko aplikovat linky, zamávejte štětečkem ve vzduchu, aby ještě trochu proschnul. Druhou rukou napněte víčko a štětečkem vytvořte jednotnou hladkou linii. Linku malujte raději tenčí nebo mírně se rozšiřující směrem k vnějšímu koutku, protože silná linka, okolo celého oka, oko opticky zavírá.

Nanášení řasenky

Aplikace řasenkyPro opravdu okouzlující řasy doporučuji nalíčit oboje, horní i dolní. Abyste předešly žmolkovatým řasám, přiložte řasenku ke kořínkům a pohybujte kartáčkem ze strany na stranu, jako byste chtěly napsat písmeno Z, pak rychle projeďte štětečkem vzhůru přes vrcholky řas. Řasenku tak nanesete zejména na spodní část řas - řasy budou vypadat hustší a neskončíte se slepenými konečky.

Co se týče barvy, jednoznačně vyhrává uhlově černá - proč používat například hnědou, když chcete výrazné řasy, které zaujmou vaše okolí? Barevné řasenky použijte spíše výjimečně - na večerní party apod., pro denní líčení by barevné řasy vypadaly nepřirozeně a spíše směšně.

Přeji Vám hodně úspěchů a zábavy při hledání a zkoušení toho správného očního make-upu.

autor: Gabriela (vizážistka)