Obočí – důležitý prvek naší tváře

Obočí – důležitý prvek naší tváře

Obočí je jedním z hlavních rysů obličeje - je stejně výrazné jako nos nebo ústa, proto mu věnujte dostatečnou péči. Je-li upravené a dobře klenuté, vypadají oči otevřeně a mladistvě. Naopak, když obočí srůstá u kořene nosu a je příliš husté, působíte zamračeně. Pečujte proto o jeho tvar, hustotu a barvu.

Tvarování

Modelka obočíV případě, že Vaše obočí nemá dokonalý tvar, je příliš srostlé nebo roste nepravidelně, je ten správný čas použít pinzetu. Při úpravě obočí pinzetou buďte ale obezřetní a rozmyslete si dobře, který chloupek je třeba odstranit a který ponechat. Někdy i pár chloupků vytržených navíc úplně změní celkový tvar obočí.

Chloupky se vytrhávají pouze ve spodní části, jedině tak lze docílit přirozeného tvaru. Při práci s pinzetou si vezměte k ruce tamponek namočený v pleťové vodě s obsahem alkoholu a během úpravy obočí potírejte. Kůži při upravování napínejte pomocí dvou prstů pro zmírnění bolestivosti.

Holicí hřebínek

Oko a obočíPokud Vám vadí chloupky, které rostou nad obočím směrem ke spánkům, můžete je upravit pomocí holicího hřebínku. Tento způsob Vám zajistí upravený vzhled a vyrůstající chloupky poté můžete zkrátit kdykoliv se Vám zachce - navíc nebudou při dorůstání odstávat tak, jako kdybyste použili pinzetu.

Holicím hřebínkem můžete upravit i délku jednotlivých chloupků, pokud jsou příliš dlouhé. Nezapomeňte však obočí zkracovat po malých částech a kontrolovat každé zastřižení. Zabráníte tomu, že si obočí zkrátíte příliš.

Nové metody tvarování

Exotická ženaTrendy přicházejí i v oblasti péče o obočí. Nejpoužívanější novinkou je úprava pomocí teplého vosku nebo depilační pasty. Je to velmi rychlý a bezpečný způsob, zvláště se hodí pro ženy s přirozeně hustým obočím. Chloupky se mohou voskem vytrhávat buď v oblasti kořene nosu nebo ve spodní části. Efekt však není úplně dokonalý - tato metoda dokáže odstranit větší množství chloupků, avšak přesnou klenbu doporučuji doupravit pinzetou.

Další novinkou je úprava nití - velmi oblíbená metoda, pocházející z arabských zemí. Nit se speciálně omotá kolem prstů a vzniklou smyčkou se zachytí přebývající chloupky - na jedno vytrhnutí se vytrhne celá řada chloupků, proto je to rychlý a přesný způsob úpravy.

Tónování

Barva obočí většinou odpovídá přírodnímu odstínu Vašich vlasů, pokud si tedy vlasy barvíte, je dobré přizpůsobit barvě vlasů i barvu obočí. Pokud máte vlasy světlé, obočí by mělo být o 1 - 2 odstíny tmavší. A pokud máte vlasy tmavších barev, své obočí natónujte do stejné nebo o odstín světlejší barvy než vlasy.

Oko s obočím a květinouPři tónování máte na výběr ze dvou možností - buď můžete použít tužku na obočí či stíny v hnědém (karamelový, kaštanový, oříškový) až hnědošedém (antracitovém) odstínu, nebo si nechat obočí nabarvit v kosmetickém salonu. Nabarvení vydrží obvykle 3 týdny a vybírat můžete z více odstínů a barevných intenzit.

Při práci s tužkou na obočí používejte kartáček - spirálku pro nenápadné splynutí barvy. Tužkou udělejte několik šikmých čárek – jako byste domalovávali jednotlivé chloupky a potom obočí projeďte spirálkou a barvu zapracujte do ztracena. Takto pokračujte, dokud tvar a barva nebudou odpovídat Vašim představám.

Tip: Pokud jste zrzka a chcete sladit barvu obočí s barvou vlasů, nebarvěte si ho na zrzavo ani na hnědo. Vypadá pak většinou zbytečně tmavší. Namísto toho naličte obočí žlutou, protože zrzavá barva je vlastně zlatá smíchaná s hnědou. Použitím žluté docílíte zlatorudého obočí, které bude vypadat mnohem přirozeněji, než kdyby bylo hnědé.

Zafixování

Některé ženy mívají obočí trochu neposlušné, chloupky nedrží tvar v jedné linii a vypadají rozcuchaně. Takové obočí většinou bývá hustší a chloupky jsou tvrdé. Po zastřihnutí proto použijte transparentní řasenku a obočí několikrát pročešte a uhlaďte. Takto upravené obočí si dokáže udržet bezvadný tvar po celý den.

Talika Eyebrow LipocilsTip: Talika Eyebrow Lipocils - účinný přípravek pro obočí, které má oslabený růst. Transparentní neparfemovaný gel s obsahem rostlinných výtažků zaručí přirozeně hustší obočí za 28 dní. Ideální pomocník v případě, že si přejete změnit tvar obočí a potřebujete urychlit jeho růst.

  autor: Gabriela (vizážistka)