Modelování a rozjasnění tváře

Modelování a rozjasnění tváře

V dnešním článku vám přinášíme vizážistické tipy a triky pro lepší a plastičtější vzhled, který váš obličej nejen rozzáří, ale potlačí také jeho drobné nedokonalosti.

Rozjasnění a konturování

Rozjasněním a konturováním tvář v podstatě vymodelujete - je to krok, který předchází použití barevných líčidel. Tímto postupem dosáhnete určité členitosti v obličeji. Rozjasňující a konturovací make-up pomůže podtrhnout a vytvořit větší kontrast ve tváři. Klíčem pro úspěšné modelování je snažit se dostat co možná nejvíce světlé barvy do středu obličeje. Takovýto efekt prozáření přesune pozornost na tmavší a barevnější rysy vaší tváře - jsou to oči, obočí a ústa.

Typy make-upu

Jakým způsobem tedy vybrat make-up, který bude vhodné používat pro rozjasňování pleti? Vyberte si o 1 - 2 odstíny světlejší make-up, než je váš obvyklý. Nejlepší je pro rozjasnění použít make-up krémové konzistence - dobře se s ním pracuje a snadno se roztírá. Je sice trochu hutnější, ale právě proto má lepší krycí účinek. Při výběru přípravku ke konturování volte naopak o 1-2 odstíny tmavší, než je váš obvyklý make-up.

Jak začít s modelováním?

Nejprve je potřeba vytvořit kontury. Vezměte si tedy k ruce tmavší konturovací make-up a plochý štětec, nejlépe z kozí srsti. Lehkými tahy naneste tmavou barvu na partie, kde chcete vytvořit kontrast - nejčastěji to jsou: hrany čelisti, místo pod lícními kostmi, strany nosu - křídla, spánky a popřípadě pod špičku nosu - to je trik, který nos opticky zkrátí, není tedy vhodný pro všechny.

Modelování tváře pomocí make-upu

Rozjasňující světlý make-up nanášejte pomocí korekčního štětce z kozích štětin krátkými tahy. Většinou se aplikuje na tyto partie: pod oči, pod obočí, na kořen nosu (rovná tenká čára, kterou vedete od kořene až po špičku), doprostřed brady a na vrcholky lícních kostí, doprostřed čela a popřípadě těsně nad rty, jakoby pod špičku nosu.

Tip: Vždy zesvětlete svoje lícní kosti, ať už je máte výrazné, nebo ne. Světlo k nim přitáhne pozornost a opticky vypne obličej jako nenápadný lifting. Když si nebudete vědět rady, zesvětlujte zkrátka místa, která jsou zřetelně vystouplá - nos, lícní kosti a čelo.

Modelování tváře pomocí make-upu

Když máte takto "pokreslený" obličej, je na řadě klasický make-up, který běžně používáte. Použijte na něj další štětec z kozích štětinek a aplikujte na celou tvář tenkou vrstvu béžového podkladu. V tomto okamžiku přichází velice důležitý krok - a tím je propojování. Štětcem musíte make-up zapracovat tak dobře, aby nebyly viditelné přechody a čáry mezi jednotlivými barvami. Propojování se nejlépe provádí krouživými pohyby, protože jedině tak docílíte jemných a nepřerušovaných přechodů.

Důkladným roztíráním make-upu zabráníte tomu, aby vám líčidla vytvořila jen vrstvu přilepenou k obličeji.

Modelování tváře pomocí make-upu - výsledek

Líčidla musí prosáknout do pleti a dokonale se s ní spojit. Když už váš obličej vypadá bezchybně, plasticky a upraveně, můžete použít fixační pudr. Tento krok je důležitý, když už jste si daly tolik práce se základem. Musíte mít jistotu, že vám vydrží nehnutě po celý den. Pro nanesení použijte buď houbičku a pudr jemně vklepejte do tváře, nebo si vezměte velký načechraný štětec a celý obličej lehce poprašte.

Rada navíc - vhodné osvětlení

Při líčení je velmi důležité světlo. Vždy se snažte nalíčit na dobře osvětleném místě a ujistěte se, že máte osvětlené obě poloviny tváře. Přirozené denní světlo je pro nanášení make-upu nejvhodnější. Další oblíbenou variantou je halogenová žárovka - tu můžete použít v koupelně nebo u kosmetického stolečku. Nejlepšího výsledku nalíčení dosáhnete, pokud žárovky umístíte v úrovni očí. Nikdy je nedávejte pod úroveň brady - svítilo by na vás zespodu a nalíčení by nemuselo dopadnout nejlépe.

autor: Gabriela (vizážistka)