Líčení pro optické omlazení pleti

Líčení pro optické omlazení pleti

Při líčení zralé pleti se ženy často obávají používání make-upu. Avšak správně zvolený make-up může pleť omladit, opticky vyhladit vrásky či sjednotit barevné nerovnosti pleti.

Ošetření pleti

Prvním krokem při líčení by měla být kvalitně ošetřená pleť. Na očištěnou pleť je vhodné nanést krém dle typu pleti - většinou tedy liftingový nebo protivráskový. Krém jemně vetřete do pleti a vyčkejte pár minut, než se vstřebá.

Aplikace make-upu

Líčení zralé pleti - modelkaNyní můžete začít s aplikací make-upu. Make-up pro stárnoucí pleť by měl být vždy dost tekutý a jeho krycí schopnost by měla být střední, protože příliš hutné a intenzivně krycí přípravky by Vám mohly vrásky spíše přidat než ubrat. Aplikaci provádějte nejlépe štětcem, odstín vybírejte v přirozeném, spíše světlejším odstínu. Make-up může obsahovat rozjasňující složky, které dokážou odrážet světlo - pleť tak poté vypadá opticky svěžeji.

Rada: Pamatujte si, že Váš obličej a krk by měly barevně ladit. Proto make-up roztírejte dolů přes okraj čelisti, jinak skončíte s nevzhlednou čárou na rozhraní obličeje a krku.

Korektor a pudr

Make up pro zralou pleťKdyž je make-up rozetřený, je na řadě korektor, popř. rozjasňovač. Tento produkt nanášejte na svá problematická místa, jako jsou pigmentové skvrny, popraskané žilky nebo tmavé kruhy pod očima jemným vklepáváním pomocí prstů nebo malým štětečkem. Když je pleť takto sjednocená, můžete celý obličej zafixovat pudrem - ten ale použijte pouze ve slabé vrstvě.

Obočí

Dalším důležitým prvkem je obočí. Správně vystínované a upravené obočí dodá obličeji mladistvější výraz. Pro jeho dokreslení použijte buď tužku nebo matné stíny v přírodních barvách (zemitá, karamelová, šedohnědá...) a dbejte také na upravené chloupky - můžete je zastřihnout či uhladit pomocí průhledného gelu v řasence.

Tvářenka

Líčení zralé pleti - modelkaTvářenka dokáže naši tvář vyloženě rozsvítit. Použijete-li svěží odstíny, jako meruňkovou nebo broskvově narůžovělou, budete vypadat rázem odpočatě. Pokud nevíte, jaká konzistence je pro Vaši pleť lepší, zvolte vždy raději krémovou - dobře se roztírá a vytvoří Vám sametový vzhled.

Tip: Pokud tvářenku nanesete jen na vrcholky tváří, budete vypadat mladší. Při podkreslení lícních kostí ve zralém věku vypadá obličej vyčerpaně a navíc se tím zbytečně opticky zúží.

Líčení očí

Líčení očí ve zralém věkuS přibývajícími vráskami je v případě očních stínů lepší volit matnější konzistence, případně kombinace matu a jemného třpytu. Nedoporučuji používat příliš kontrastní barvy, spíše se snažte o jemné stínování, nejlépe tón v tónu.

Velice efektní je nalíčit na horní víčko tenkou hnědou či černou linku – Vaše řasy to zahustí a pohled bude intenzivnější. Řasenku používejte na horní i dolní řasy, prodlužující varianta očím dodá jiskru.

Líčení rtů

Líčení rtů ve zralém věkuVětšina žen má s přibývajícím věkem ústa užší a kontury již nejsou tolik ostré. Není to nic překvapivého, protože jak stárneme, naše ústa přirozeně ztrácejí kolagen a dokonce i pigment, a jsou tedy také méně probarvená. Proto buďte opatrné při výběru a nanášení rtěnky - nepokoušejte se zvýraznit užší rty nanesením tmavé rtěnky. Tmavá rtěnka totiž ve skutečnosti Vaše rty opticky zmenší.

Rada: Světlá barva opticky přidává, tmavá naopak ubírá. Chcete-li něco zvětšit, použijte světlou barvu. Pokud chcete něco zmenšit, pak použijte tmavou. Důležité je také použití konturovací tužky před samotným nanesením rtěnky. Definujete tak kontury a zabráníte navíc rozpíjení rtěnky.

Tip: Vyzkoušejte Pečující konturovací tužku na rty Sothys s obsahem vitaminu E a máslem karité, která má dlouhotrvající a nevysušující účinek.

Naučte se používat lesk na rty - vytváří totiž dojem, že jsou ústa měkčí, a pokud si pořídíte lesk s jemným třpytem, pak budou dokonce vypadat větší.

A nakonec nezapomeňte na staré známé pravidlo, že "méně je někdy více" - ve zralejším věku totiž platí dvojnásob.

autor: Gabriela (vizážistka)