Krásné dlouhé řasy může mít každá žena

Krásné dlouhé řasy může mít každá žena

Dlouhé, husté a přirozeně zahnuté řasy jsou snem každé ženy. Ale ne ke každé z nás byla příroda v tomto směru štědrá. V dnešní době si však přesto není třeba zoufat. Pokud Vás trápí řídké nebo nevýrazné řasy, je pro Vás nejjednodušším řešením nechat si je prodloužit či zahustit.

Řasy jsou nejen okrasou oka, ale chrání je také před prachem a nečistotami. Řasy prochází jednoduchým cyklem růstu, tj. růst, klidová fáze a vypadnutí. Tento proces trvá zhruba 60 - 100 dnů. Tato informace je důležitá při prodlužování řas metodou „řasa na řasu“.

Metoda "řasa na řasu"

Krásná žena s prodlouženými řasamiK prodloužení řas lze použít různé metody. Podle našeho názoru je pro trvalé prodloužení řas nejvhodnější metoda „řasa na řasu“. Řasy k prodloužení nabízejí různé firmy v několika tloušťkách a délkách, převážně ve třech variantách zatočení (J, B, C) a v několika barevných odstínech.

K dispozici jsou i třpytivé krystaly Swarovski nebo glitrové řasy, které se hodí pro výjimečné příležitosti, jako jsou plesy a svatby. Prodlužováním řas lze docílit vzhledu zcela přirozeného, ale též velmi výrazného až extravagantního.

S postupem při prodlužování řas metodou „řasa na řasu“ Vás seznámí Lucie, specialistka ze Salonu WINCI Brno.

Jak to probíhá?

Prodloužené řasy„Při prodlužování řas je třeba počítat s tím, že první aplikace trvá 2 až 3 hodiny, v závislosti na počtu aplikovaných řas. Doplňování odrostlých řas se provádí jednou za 3 – 4 týdny a souvisí s cyklem růstu řas zmíněným výše. S doplňováním je možné prodloužené řasy nosit stále, protože tato metoda vlastní řasy nezatěžuje.

Prodlužování řas metodou řasa na řasu vyžaduje značnou trpělivost a šikovnost od specialistky, která je provádí. Nejprve se řasy na spodních víčkách zafixují speciální podložkou, která zabraňuje slepení spodních a vrchních řas. Poté se Vaše vlastní řasy odmastí speciálním roztokem. A pak už může aplikace začít.

Prodlužování řas metodou Řasy se aplikují řasa na řasu pomocí speciálních pinzet a hypoalergenního lepidla. Kombinují se různé délky řas. Do vnitřních koutků se aplikují řasy kratší, aby byl tvar co nejpřirozenější. Řasy se neaplikují na řasy, které se otáčí do protisměru – hrozilo by tak otočení řasy přímo do oka, což by bylo velmi nepříjemné.

Dále se řasy neaplikují na řasy velmi krátké, protože mohou postupně dorůst a tím by se nalepená řasa posunula a nepěkně by vyčnívala z řady ostatních řas. Aplikace končí, jakmile jsou řasy dostatečně prohustěné a výrazné. Než zákaznici odstraním podložky, ujistím se, že řasy nejsou slepené a nezůstaly na nich přebytky lepidla. Teprve pak odstraním podložku a zákaznice se může na výsledek podívat do zrcadla.

Aby řasy dlouho vydržely

Přípravky na prodloužené řasySmyslem prodloužení řas je nejen získání krásných řas, s nimiž jsme se nenarodily, ale také řas, o které se nemusíme starat a přesto budou výrazné. Chcete-li však ještě podpořit trvanlivost a efekt prodloužených řas, můžete si obvykle přímo v salonu zakoupit produkty následné péče zatvrzovač, vitaminové sérum, speciální řasenku a odličovač.

Abyste efekt prodloužení řas nezrušily bezprostředně po aplikaci, je třeba dodržet několik základních zásad. Prvních 24 hodin po aplikaci nevystavujte řasy kontaktu s vodou a 48 hodin po aplikaci se vyhněte kontaktu s párou.

Žena s prodlouženými řasamiDenně řasy pročesávejte speciálním kartáčkem (dostanete ho při první aplikaci v salonu), oči a oční okolí odličujte pouze odličovačem na bázi vody nebo gelu – nepoužívejte odličovače s glykolem. Prodloužené řasy mechanicky nedrážděte, nemněte si oči a nespěte obličejem v polštáři. Chcete-li řasy zvýraznit řasenkou, používejte pouze řasenku určenou na prodloužené řasy, nikoliv voděodolnou.

Při dodrženi výše uvedených pravidel se nemusíte vyhýbat jakýmkoli aktivitám, na které jste zvyklá, například cvičení, plavání atd.“

autor: Lucie (specialistka na prodlužování řas)