Jaké líčení se hodí k brýlím?

Jaké líčení se hodí k brýlím?

Nosíte brýle a nevíte si rady s líčením očí? Objevte profesionální tipy a triky, které Vám usnadní nalíčení pro každý den.

Začneme u velmi důležitého kroku, kterým je typ brýlí. Pokud nosíte brýle na blízko, mohou se zdát Vaše oči mnohem větší, než ve skutečnosti jsou. Jestli naopak vlastníte brýle na dálku, mohou Vaše oči zase opticky zmenšit.

Obrázek dívka s brýlemiV prvním případě použijte oční linku nebo stíny v tmavších barvách (např. černá, antracitová, tmavě hnědá) a stíny vybírejte v matných, elegantních tónech. Dejte si pozor, aby výsledný dojem nebyl přehnaný, oční make-up je pod brýlemi více vidět. Vše by mělo působit decentně.

Ve druhém případě se pokuste oči líčením jakoby otevřít a zvětšit. Stíny si zvolte ve světlých, ale perleťových barvách (např. smetanová, pudrově růžová, světle zlatavá, třpytivá béžová) a rozetřete je až pod obočí. Pro trochu zvýraznění použijte tužku na oči nebo oční stín v měkčích barvách (šedá, kaštanově hnědá, purpurová), linku nedotahujte až do vnitřního koutku oka, ale lehce ji pěnovým aplikátorem rozetřete do ztracena. Takto nalíčená linka oko zvětší a nepůsobí tvrdým dojmem. Pro zvětšující a jasnější efekt používají vizážisté bílou konturovací tužku, kterou obtáhnou vnitřní spodní víčko. Jednoduchý trik, který Vám prokáže velkou službu.

Na závěr je většina z nás zvyklá používat řasenku, ale než přistoupíte k tomuto kroku, zkuste si řasy natočit kleštičkami na řasy. Zvláště pokud máte povislá víčka, ihned uvidíte, jak získá oko jiskru a mladší vzhled. Řasenku, nejlépe s prodlužujícím účinkem, naneste v 1 či 2 vrstvách.

Tipy pro dokonalý make-up:

Modelka s brýlemi1) Jedině s perfektním podkladovým make-upem dosáhnete bezchybného vzhledu. Pokud máte bezproblémovou pleť, stačí použít tónovací krém a poté lehce přepudrovat.

2) Zakryjte defekty kolem očí - tmavé kruhy, pigmentové skvrny či popraskané žilky snadno zamaskujete korektorem pro oční okolí, pro svěží pohled použijte ten s projasňujícím efektem. Korektor by měl být světlejší o 1 odstín než Váš make-up, aplikujte ho před líčením na horní i spodní víčko.

3) Definujte tvar obočí - rámuje obličej a brýle by ho neměly zakrývat. Vyberte si přirozený odstín v hnědých tónech a tužkou nebo stínem linii zvýrazněte. Poté obočí učešte kartáčkem a popřípadě zafixujte transparentním gelem.

4) Pod obočí lehce rozetřete rozjasňující světlý stín - nalíčení tak bude upravenější a svěží a Vaše oči tím navíc omládnou.

5) Rty a líce - ponechte je v přirozených tónech růžové nebo broskvové, pokud jste oči nalíčila výrazněji. Vyzkoušejte matné rtěnky, vydrží déle než lesky na rty, nelepí a navíc jsou velice módní.

6) Barevné obroučky brýlí – oční stíny by se jim měly přizpůsobit. U obrouček výrazných barev volte stíny v hnědých, šedých či jiných přirozených barvách. Pokud ale máte neutrálně zabarvené obroučky, v barvě očních stínů se nemusíte nijak omezovat.

Vhodné kosmetické produkty:

Make-up Hydroptimale SothysMake up Hydroptimale Sothys - velmi jemné složení vytváří velmi přirozený make-up

Prosvětlující péče pro oční okolí SothysProsvětlující péče pro oční okolí Sothys - liftingový výrobek proti tmavým kruhům pod očima s kouzelným prosvětlujícím účinkem
Oční stíny Sothys Sametové oční stíny Sothys - odstíny "Lumiére" a "Brun Mat" - dobře krycí, intenzivní a čisté odstíny s perleťovými efekty
3D Řasenka SothysMultirozměrová pečující řasenka Sothys - 3D efekt zvětšující objem pro nekonečně vznešený pohled

autor: Gabriela (vizážistka)