Aktuální trend: Zvýrazněte oči pomocí očních linek

Aktuální trend: Zvýrazněte oči pomocí očních linek

Oční linky se těší čím dál větší oblibě i při běžném denním líčení. Pojďme se nyní podívat, jak oči dokonale orámovat a zintenzivnit tak Váš pohled.

Kajalová nebo tekutá?

Oční linky SothysNejpoužívanější variantou pro vytvoření linek jsou tužky na oči - tzv. kajalové tužky. Tyto tužky jsou vhodné pro začátečnice, linky se s nimi vykreslí snadno a pro finální vzhled se mohou i lehce rozmazat, vypadají tak potom přirozeněji.

Tip: Vyzkoušejte Intenzivní pečující oční tužku na oči Sothys s obsahem kandelilového vosku. Tužka je k dostání ve 4 odstínech.

Pro zručnější typy jsou vhodné spíše linky tekuté či gelové. Tekutá linka může být ve formě fixu nebo se aplikátor namáčí přímo do zásobníku s barvou. Oproti tomu ke gelovým linkám je potřeba zvlášť tenký štěteček, který se namočí do kelímku a elegantní linka je brzy na světě. Výhodou tekutých linek je delší výdrž oproti kajalovým tužkám, linky se také neobtiskávají a nerozmazávají. Pro ještě větší trvanlivost nalíčení si můžete obstarat linky i ve voděodolné verzi.

Jak na to?

Líčení očních linekU tuhých linek v tužce je nejdůležitější precizní ořezání - jedině tak bude linka perfektně nanesená. U linek tekutých dbejte na to, abyste nenanesli barvy příliš a měli čistý štěteček. Pohodlně si opřete ruku, aby se netřásla a tou druhou jemně napněte oční víčko. Linku nejlépe veďte od vnitřního koutku směrem k vnějšímu. Pro jemnější nalíčení si můžete zkusit linku nakreslit i od středu oka směrem ven a popřípadě ji i trochu rozmazat.

Pro slavnostní i večerní líčení může být linka silnější, nebo ji zkuste u vnějšího koutku trochu zvednout nahoru - tzv. kočičí oči. Pro efekt větších očí naličte i vnější okraj dolního víčka bílou linkou - oči nebudou vypadat načervenale.

Barvy a varianty

Klasické barvy můžete s klidem vyměnit za pestřejší odstíny. Místo obvyklých černých či hnědých tónů vyzkoušejte fialové, tyrkysové nebo bronzové.

Tip: Pro kouřový look aplikujte na horní i dolní víčko Tužku na oči pro intenzivní pohled Sothys z nové kolekce pro zimu 2012, v měděné nebo safírové barvě.

Dvojité oční linkyPro hravé povahy jsou dovolené i tzv. dvojité oční linky - ty vytvoříte tak, že namalujete nejprve tmavou tužkou linky těsně podél řas a konce zvednete nahoru tak, aby linky lehce přesahovaly přes vnější koutky. Potom s otevřenýma očima namalujete světlejší tužkou, např. stříbřitě šedou, další oční linky vybíhající z očního záhybu směrem nahoru a ven, střed můžete mírně rozmáznout.

Barevné odstíny vybírejte podle nálady, stylu oblečení nebo podle barvy Vašich očí - tmavookým ženám sluší hnědé odstíny v kombinaci se zlatou, modroočky mohou sáhnout po tmavě hnědé s meruňkovou nebo stříbrnou zkombinovanou s ocelově modrou. Zelenooké ženy se budou cítit atraktivně ve švestkově fialové a klasické černé nebo v tmavších odstínech růžové.

Tip: Pro dokonalé odlíčení jakéhokoliv očního make-upu doporučuji Odličovací fluid na oči a rty Sothys. Tento hypoalergenní odličovač s rostlinnými výtažky rozpustí i voděodolný make-up.

autor: Gabriela (vizážistka)