Inspirativní magazín Klubu Moudrého podnikání žen

Inspirativní magazín Klubu Moudrého podnikání žen

Milé ženy, naše zkoumání Jednoduchosti přineslo jeden jasný závěr: vůbec není jednoduchá. Leonardo da Vinci řekl, že "Jednoduchost je nejvyšší sofistikovanost." Souhlasíme. Znamená to dojít k podstatě a harmonii. Jak se v tom daří Vám? Přejeme krásné, prosté léto...

Jednoduchost

Představujeme vám další z dvanácti principů ze souboru inspirativních karet Principy moudrého podnikání.

Terezie Dubinová: Turbulentní měsíc pročišťování

Terezie Dubinová: Turbulentní měsíc pročišťování

Tereza nám ve svém sloupku přináší zprávu od hvězd, že nás čeká ohnivý měsíc! A netýká se to zdaleka jen počasí. Transformační vliv Pluta způsobuje občas náročnější cestu k novým věcem a souladu. Jednoduchost ve formě sledování záměru svého srdce nám může být cennou průvodkyní těmito procesy. Přečtěte si celý Terezin sloupek.

Minimalistický život je o radosti, nikoliv o nudě

Minimalistický život je o radosti, nikoliv o nudě

Minimalistický život je "zbavený zbytečností, s prostorem pro vše, co vám přináší radost." To říká Leo Babauta ve svém ebooku Jednoduchý průvodce životem minimalisty. K jeho dosažení si stačí uvědomit, že již máme vše, co potřebujeme, začít omezovat hromadění a majetek, zjednodušit svůj rozvrh a upravit vše, co děláme. Jednoduché? Přečtěte si více a především vyzkoušejte.

Vášeň pro jednoduchostVášeň pro jednoduchost

Zuzka Gregorová z jindřichohradeckého regionálního klubu se s námi podělila o zkušenosti, jak žije jednoduchost v každodenním životě. Zjednodušování je nekončící proces čištění životního a osobního prostoru, v čemž vám může pomoci třeba stěhování... A jak s tím souvisí pravidla, dohody a hranice? Dočtete se v článku Vášeň pro jednoduchost - protože Zuzka ji má.

Méně je více i v podnikáníMéně je více i v podnikání

Je pro Vás nabitý kalendář, spousta projektů a zvládnutých úkolů projevem pracovitosti, dokonce snad hodnoty? Marketingová čarodějnice Madla Čevelová Vás vyvede z omylu v článku Podnikatelský minimalismus. Namátkou 2 doporučení: začněte říkat ne tomu, co Vás nenaplňuje (včetně zakázek), dělejte méně, ale lépe. Zdánlivě nesmyslné rady pro rozvoj businessu. Možná ne... Prozkoumejte to.

Tip na knihu: K výsledkům s čistou hlavouTip na knihu: K výsledkům s čistou hlavou

Ještě jeden příspěvek ke zjednodušení života, jehož výsledkem jsou splněné úkoly a realizované vize. Přináší jej Eva Leňová, a to zvláště pro ty z Vás, které máte hlavu plnou projektů, ale jejich zhmotnění vázne, nebo na něj dokonce nezbude čas. Chce to změnu. Možná Vám také zafungují postupy, které představuje David Allen ve své knize Mít vše hotovo. Inspirujte se.

Učení z přírody: řád v rozmanitosti - videoUčení z přírody: řád v rozmanitosti - video

Pozorovat přírodu a učit se z přírodních systémů se vyplatí. Je moudrá, založená na jednoduchosti, a přesto různorodá. Uchvacuje nás nepřeberným množstvím tvarů, a tak je jen těžké uvěřit, že je možné tuto pestrost vyjádřit několika jednoduchými pravidly a čísly. Možná právě v tom spočívá sofistikovanost jednoduchosti, o které mluvil Leonardo da Vinci. Podívejte se na fascinující video Příroda v číslech.

Jsou slučitelné svoboda, tvořivost, pravidla a hranice?Jsou slučitelné svoboda, tvořivost, pravidla a hranice?

Nastavení rolí a pravidel pomáhá ve zjednodušení komunikace a spolupráce - za přepokladu, že zachovají naši svobodu a dovolují nám vyjádřit naši tvořivost a osobitost. Tomu je třeba se učit nejlépe od dětství. Film Summerhill představuje netradiční školu, kde se děti učí pravidla nastavovat a pak ověřovat, učí se hledat shodu a objevují, že svoboda a hranice jsou slučitelné pojmy. Podívejte se na film.

Z Magazínu Klubu MPŽ