Alchymie správného výběru podprsenky

Alchymie správného výběru podprsenky

Když už se muž odhodlá k nákupu spodního prádla (a stejně mu je většinou kupuje partnerka), jeho finální výběr určují tři faktory - slipy, boxerky, nebo trenýrky. Nic víc ho nezajímá, hlavně aby se cítil dobře. Když si spodní prádlo, konkrétně podprsenku, vybírá žena, je situace poněkud složitější.

,,V podstatě musí podprsenka dobře padnout," zahajuje ing. Martin Kárych přednášku Ideální podprsenka na veletrhu STYL a KABO na brněnském výstavišti. ,,Z hlediska komfortu je nepříjemné, když si vyberete špatný košíček. Při každém předklonění jste nervózní a nevíte, co to s Vámi udělá," pokračuje Kárych. Snad netřeba zmiňovat, že neustálá kontrola má vliv na osobní pohodu.

,,Populace všeobecně roste. Nemyslím tím, že tloustne, ale prostě roste a posunuje se o jednu až dvě velikosti. U velikosti košíčků jsem vycházel ze statistik Velké Británie. Původních 75B se změnilo na C a to by ještě 70% žen s košíčkem C mělo nosit déčko," upozorňuje Kárych a zároveň dodává: ,,V Británii se vyrábí košíčky do velikosti L, v Evropě jsme se setkali s poptávkou po velikosti R."

Dívka v modré podprsence

Pokud má žena dekolt o velikosti L, nosí na hrudi až 6,5 kg. ,,Váha ňader má při špatně zvolené podprsence neblahý vliv na celkový kosterní systém," přesouvá se Kárych k tématu zdraví. ,,Nejrozsáhlejším poškozením a problémem je krční a ramenní syndrom. Je způsobován zejména přetěžovanými ramínky, tlačícími na vlákna trapézového svalu," vysvětluje Kárych. Žena začne podvědomě bolesti uhýbat a tlačit klíční kosti dopředu. V tu chvíli začíná přetěžování povrchového svalstva šíje.

,,Samozřejmě povrchové svalstvo je velice dobře rehabilitovatelné a bolest se dá vyřešit masáží. Jenže tím, jak se tělo zakřivuje dopředu, dochází k ochabování hlubokého svalstva, což je mnohem závažnější problém. Hluboké svalstvo už je těžce rehabilitovatelné a jednoduchá domácí masáž nic nevyřeší. Tady musíte vyhledat odborníka," varuje Kárych.

Správný výběr podprsenky má krátkodobý i dlouhodobý vliv na pohodlí a zdraví nositelky. Není radno podceňovat jejich kvalitu a velikost, neboť nošení nevhodných podprsenek je zdraví neprospěšné stejně jako např. pravidelné, ale nesprávné cvičení na posilovacích strojích.

Základní známky nevhodné podprsenky

obvod podprsenky je příliš volný

podprsenka se vysouvá nahoru

košíčky vytvářejí dojem dvojitých prsou

košíčky se deformují

kostice odstává na více než tři prsty

podprsenka tlačí

 

 

 

 

 

 

 

 

zdroj: Zpravodaj Fairherald

Související články: "Zásady správné péče o poprsí" 

                                    "Správná péče o poprsí – II. část"