Pel Mel

Inspirativní magazín Klubu Moudrého podnikání žen

Inspirativní magazín Klubu Moudrého podnikání žen

Milé ženy, naše zkoumání Jednoduchosti přineslo jeden jasný závěr: vůbec není jednoduchá. Leonardo da Vinci řekl, že "Jednoduchost je nejvyšší sofistikovanost." Souhlasíme. Znamená to dojít k podstatě a harmonii. Jak se v tom daří Vám? Přejeme krásné, prosté léto...

Podnikám - a co partnerské vztahy a osobní život?

Podnikám - a co partnerské vztahy a osobní život?

V rámci projektu Moudré podnikání žen byl vytvořen tento program na oslavu partnerství, aby byl oporou pro vaši práci a podnikání. Vychází z moudrosti dávných tradic a zároveň prozkoumává současnou realitu – proměny tradičních rolí – seberealizaci skrze podnikání – nové potřeby žen a mužů. Přidá se oslava spolupráce, vzájemná úcta a touha podpořit sebe i druhé, aby bylo možné naplnit své potřeby, svá poslání. Všichni toužíme po výzvách a stejně tak po harmonii a souladu.

Konzultace pro zdravé podnikání

Konzultace pro zdravé podnikání

V rámci projektu Moudré podnikání žen jsou ženám i mužům, kteří podnikají a touží vytvořit zdravé podnikání, nabízeny speciální konzultace. A jaké jsou rysy zdravého podnikání? O tom mluvila Lenka Papadakisová ve svém vystoupení na TEDx Brno - podívejte se na záznam.

Letní tvůrčí camp pro ženy

Letní tvůrčí camp pro ženy

Milé ženy, máte chuť si v létě udělat pár dnů pro sebe? Pro svoji regeneraci? Srdečně vás zveme na čtyřdenní cestu do přírody a k sobě samé. Tento program byl vytvořen k oživení našich ženských buněk, oživení našich talentů a radosti z prožívání se v těle, v hlase, v přírodě.

Druhé povídání s Ivanou, povídání o pohybu

Druhé povídání s Ivanou, povídání o pohybu

Jak by měl vypadat pohyb vhodný pro nás ženy v „lady“ věku? Neměl by nám v žádném případě ublížit, zapříčinit zranění, působit stres.  Měl by nás posílit, zvýšit pohyblivost kloubů, zvýšit uspanou kapacitu plic a srdce, odbourat ty nespravedlivé tukové váčky a pneumatiky, zlepšit tonus kůže, vyrýsovat ochablé svaly, ubrat kila a hlavně vyplavit vše negativní. Pohyb by nám měl činit RADOST. Pohybem posilujeme i svoje vlastnosti jako je vůle, vytrvalost, odhodlanost, systematičnost a cílevědomost.

Jarní probouzení s Ivanou

Jarní probouzení s Ivanou

Milé dámy, setkáváme v čase, kdy se vše probouzí k životu a tedy i my bychom měly pookřát a vypadat svěží. Co nám nejvíce dobije energii po zimě, co nám vykouzlí úsměv na tváří i na duši, co nám rozzáří pleť a rozevlaje naše povadlé vlasy? Sluníčko na horách nebo první teplé paprsky na procházce v přírodě, objednávka k nové kosmetičce nebo kadeřnici? Přiznejme si, že je toto rozhodnutí čistě na nás. Pojďme to ale tentokrát udělat jinak, pojďme to udělat CELOSTNĚ.

Promítání dokumentu Příběh Moudrého podnikání žen

Promítání dokumentu Příběh Moudrého podnikání žen

Co to znamená podnikat a zůstat ženou? Jaké to je podnikat v souladu sama se sebou, se svými talenty a životními rolemi? Jak ženy vidí svět byznysu? Jak ho proměňuji a jaké hodnoty do něj vnášejí? Co to je moudré podnikání?

Moudré podnikání žen

Moudré podnikání žen

Moudré podnikání žen je projekt určený ženám, pro které je podnikání víc než jen vydělávání peněz. Spojuje podnikavé ženy a pomáhá jim rozvíjet jejich tvořivost, odvahu a talent. Projekt má v sobě hodnoty, které jsou podle našeho názoru zajímavé nejen pro jeho bezprostřední účastníky, ale i pro ty, kteří se s jeho myšlenkami náhodně setkají přes své známé nebo třeba na internetu. My jsme se s Moudrým podnikáním žen setkali právě prostřednictvím svých známých a od té doby projekt pravidelně sledujeme a dostáváme informace o aktuálních akcích. Pokud Vás projekt Moudré podnikání žen zajímá, získáte veškeré informace na těchto webových stránkách.

Krása díky uvolnění

Krása díky uvolnění

Je známou skutečností, že schopnost uvolnit se je důležitým předpokladem dobrého zdraví. Neboť – abychom to vyjádřili poněkud poetičtěji – uvolněnost se podobá doširoka otevřené bráně, jíž se otevíráme životním silám a jež nám umožňuje využít bohatou paletu našich tělesných i duševních schopností. Naproti tomu napětí a křečovitost nás omezují, brání nám využít našich možností.

Cesta k přirozeně zdravé stravě

Cesta k přirozeně zdravé stravě

V dnešní době se setkáváme se spoustou výživových doporučení, s různými názory na jednotlivé potraviny a občas se můžeme cítit z množství a protichůdnosti názorů zmateni. V následujícím článku se budeme věnovat tomu, co je vhodné pro naše zdraví do jídelníčku zařadit, rádi bychom však zdůraznili především důležitost vědomého a láskyplného přístupu k výživě, který s sebou postupně přináší pozvolnou přirozenou změnu stravování.

Chcete poznat 10 tajemství zdraví, mládí a krásy?

Chcete poznat 10 tajemství zdraví, mládí a krásy?

Pražský salon AVENUE Velká Karolína nabízí svým klientům více než jiné salony krásy. Přináší jim totiž kromě skvělé péče o vlasy a pleť také rozmanité lifestylové kurzy, semináře a workshopy.

Pročistěte si organismus

Pročistěte si organismus

Při četných metabolických procesech se nejen zhodnocují živiny nezbytné pro tělesné funkce, ale vznikají i odpadní a jedovaté látky, které jsou z těla vylučovány prostřednictvím střeva, ledvin, plic a kůže.  Pokud se tak neděje v dostatečné míře, tyto látky se v organismu, především ve vazivové tkáni, hromadí a snižují tak správnou funkci tělesných orgánů.

KLEOPATRA doporučuje – lifestylové kurzy a workshopy

KLEOPATRA doporučuje – lifestylové kurzy a workshopy

Pražské salony AVENUE Velká Karolína a Anenské náměstí jsou více než jen salony krásy. Přinášejí svým klientům kromě skvělé péče o vlasy a pleť také zajímavé lifestylové kurzy, semináře a workshopy.

Alchymie správného výběru podprsenky

Alchymie správného výběru podprsenky

Když už se muž odhodlá k nákupu spodního prádla (a stejně mu je většinou kupuje partnerka), jeho finální výběr určují tři faktory - slipy, boxerky, nebo trenýrky. Nic víc ho nezajímá, hlavně aby se cítil dobře. Když si spodní prádlo, konkrétně podprsenku, vybírá žena, je situace poněkud složitější.

Pohanka aneb vítězství nad žilkami

Pohanka aneb vítězství nad žilkami

Pár let jsem se trápila s praskajícími žilkami, které byly nejvíce viditelné na stehnech a v obličeji. Vzhledem k nízkému věku jsem se také strachovala, co přijde časem. Studovala jsem přípravky dostupné na trhu a objevila některé na vyrovnání barvy v obličeji a postupně i krémy, které obsahovaly látky, jež měly žilky „léčit“. Ačkoliv jsem těchto přípravků vyzkoušela několik, výsledky jsem za celou dobu používání nezaznamenala. Naopak, viditelných vlásečnic těsně pod kůží přibývalo. Postupným zkoumáním, čím může být tento estetický problém způsoben, jsem se dostala k článkům o rutinu a jeho vlivu na pevnost cévních stěn.

Základní principy jógy pro krásu

Základní principy jógy pro krásu

V dnešní době se část jógy – cvičení ásán, stalo módou i životním stylem. Spousta z nás si ale neuvědomuje cestu jógy v její hloubce a celistvosti. Od cvičení jógy si slibujeme pružnější a zdravější tělo, duševní vyrovnanost či prodloužení mládí. Cvičení ásán je však pouze jednou složkou zdraví prospěšného jógového životního stylu.

Osobní zkušenost s jógou

Osobní zkušenost s jógou

V minulém článku o józe jsme nastínili první dva stupně Patandžaliho osmistupňové stezky jógy. Nyní bychom Vás rádi inspirovali k praxi třetího stupně – tj. fyzickému cvičení, ásanám. V dnešním článku se s Vámi podělí Nick z Chicaga o svoji osobní zkušenost s více než 40-ti letým praktikováním jógy.

SPHERE CARD - to je více než 9000 výhod

SPHERE CARD - to je více než 9000 výhod

Mnozí z vás již o věrnostním programu Sphere card slyšeli. Není divu, je to největší věrnostní program v České a Slovenské republice. Od roku 1994 se postupně rozšiřovala síť partnerských provozoven, takže nyní, na počátku roku 2013, se může pochlubit více než 9000 obchodními místy, kde mohou držitelé Sphere card využívat přímé výhody a slevy cca 5 až 30 %.

Lépe vidět, lépe vypadat

Lépe vidět, lépe vypadat

Operace očních víček omladí Váš vzhled o 5 až 15 let. Zákrok má nejen estetické výhody, ale přináší i jasnější vidění a rozšíření zorného pole. Veškeré kosmetické zákroky provádí oční lékaři, což přináší řadu nesporných výhod pacientům.

Vzdušné (respirační) alergeny - 1. část

Vzdušné (respirační) alergeny - 1. část

Mezi vzdušné (respirační) alergeny patří pyl dřevin, trav a bylin, roztoči, plísně a také domácí zvířata. V dnešním článku se budeme podrobněji věnovat pylové alergii a vysvětlíme si také, jak je to ve skutečnosti s „alergií na prach“.

Jak porozumět alergii?

Jak porozumět alergii?

Každý pátý člověk mezi námi trpí alergií nebo se u něho v průběhu života alergická reakce projevila. Alergie je tedy na vzestupu! Přestože vědecký výzkum přinesl a stále přináší nové poznatky, neexistuje dosud nějaký univerzální lék proti alergii a alergici plným právem kladou mnoho otázek.