Zatočte s roztřepenými konečky vlasů

Zatočte s roztřepenými konečky vlasů

Suché a roztřepené konečky vlasů představují problém zejména pro ženy s delšími vlasy. A není se co divit. Vlasy nám povyrostou měsíčně asi o 1,2 cm, takže konečky u dlouhých vlasů už mají cosi za sebou. Aby si i konce dlouhých vlasů udržely dobrou kondici, krásný vzhled, lesk a pružnost, je třeba ošetřovat je kvalitní vlasovou kosmetikou. Své o tom ví i kadeřnice Petra, která se s námi podělí o své čerstvé zkušenosti.

Mám hrubé, krepaté vlasy a mým největším problémem jsou suché a roztřepené konečky. Snad proto jsem se stala kadeřnicí, abych sama sobě mohla být tím nejlepším rádcem. Ale když si tak vzpomínám, tak kadeřnicí jsem chtěla být od doby, kdy se nás ve škole začali ptát, čím chceme být. Takže to asi s typem a kvalitou mých vlasů vůbec nesouviselo. S typem vlasů jsem se narodila, ale suché a roztřepené konečky si pořizuji vlastním přičiněním, když opominu pravidelnou péči.

Problematiku suchých a roztřepených konečků řeší škála výrobků mnoha značek s různým úspěchem. Já jsem také používala různé olejíčky od několika značek, experimentovala jsem a porovnávala výsledky. A to nejen kvůli sobě, ale také kvůli svým zákaznicím, abych jim uměla poradit, protože se každý den při své práci setkávám s rozmanitými typy vlasů a jejich poškozeními, jež vyžadují individuální péči.

Olejíčky ALTERNA Bamboo Kendi

Alterna Bamboo Kendi Oil ve sprejiV letošním roce uvedla ALTERNA na trh novou řadu vlasové kosmetiky nazvanou Bamboo s bio výtažky bambusu a vzácným kendi olejem v bio kvalitě. Jakmile se výrobky objevily v našem salonu, hned mě zaujaly především olejíčky. Jsou dva. Kendi Dry Oil Mist, suchý olejový sprej a Kendi Pure Treatment Oil, 100% ošetřující Kendi olej. Pořídila jsem si je a pořádně je vyzkoušela. Nejprve jsem zkusila suchý olej ve spreji a výsledek byl výborný. Mé vlasy již po prvním použití nejevily známky krepatění ani hrubosti. Vlasy byly uhlazené a lesklé, konečky se rozzářily jako nikdy předtím! Suchý olej používám po umytí na vlhké vlasy, na které jej nastříkám a pak si je upravuji podle potřeby, nebo ho stříknu na vlasy vyfoukané pro konečný uhlazený a lesklý efekt.

Alterna Bamboo Kendi Oil 100%100% Kendi olej používám jednou až dvakrát týdně jako hloubkovou péči. Dostatečné množství oleje si vetřu do suchých vlasů, nechám 10 minut působit a pak si vlasy umyji šamponem jako obvykle. Během 10 minutového působení oleje ve vlasech se roztřepené konečky zacelí a získají lesk. Tento olej také používám před stylingem, kdy jej nanáším na umyté, ručníkem vysušené vlasy. Používám ho i na vlasy suché pro konečnou úpravu.

Po 14 denním používání těchto Kendi olejů můžu říct, že mé vlasy jsou lesklejší, konečky téměř bez známek třepení a suchosti. S olejíčky jsem velmi spokojená, proto je neváhám doporučit všem, kteří mají stejný problém s vlasy, jako jsem měla já. Olejíčky doporučuji na vlasy suché, krepaté s roztřepenými konečky.

autor: Petra (kadeřnice)