Oživení blond vlasů a melírů po dovolené

Oživení blond vlasů a melírů po dovolené

Máte-li blond či melírované vlasy, můžete po návratu z letní dovolené, spojené s koupáním v chlorovaném bazénu či v moři, zažít nepříjemné překvapení. Vaše vlasy mohou po takovýchto zážitcích nejen ztratit svou původní barvu, ale získají navíc nepříjemný nazelenalý nádech.

S takto „postiženými“ vlasy navštívila Salon WINCI také slečna Nikola, která se měla zúčastnit svatebního veselí jako družička. Péči o její vlasy jsem si rozvrhla do několika kroků. Po domluvě s Nikolou jsem se nejprve rozhodla udělat melír, který měla odrostlý, ale pouze na horní partii hlavy, abychom zbytek vlasů nezatěžovaly, protože Nikola si vlasy nechávala melírovat před necelým měsícem.

Melírování vlasů

Následně jsem řešila problém, který si Nikola přivezla od moře - její blond vlasy chytily z chlorované vody nazelenalý nádech, který jsem potřebovala odstranit. Pro odstranění nazelenalého tónu jsem použila metodu tzv. "čisticího mytí", kdy jsem smíchala melírovací prášek půl na půl s vodou a trochou šamponu. Směs jsem nanášela na již umyté vlasy, pramen po pramenu a vlasy již po 10 minutách působení nejevily žádné známky po nazelenalém tónu.

Čistici mytí vlasů

Po umytí šamponem REDKEN All Soft jsem na vlasy nanesla masku REDKEN Blonde Glam Perfect Platinum, která z vlasů zároveň odstraňuje žlutý nádech a mění jej v nádech platinový. Tuto masku jsem nechala na vlasech působit zhruba 7 minut. Po masce jsem na vlasy nanesla ještě kondicionér REDKEN All Soft.

Vlasy jsem po vysušení ručníkem sestřihla - Nikola si přála zastřihnutí ofiny do rovna a provedla jsem také zastřižení konečků, které byly velmi oslabené a suché od moře. Do ručníkem vysušených vlasů jsem nanesla lehký styling REDKEN 09 Blown Away - ochranný gel, který funguje jako styling i ochrana před teplem.

Modelka blond vlasy

Vlasy jsem pouze vysušila fénem a připravila je tak na další úpravu, při které jsem na nich pracovala se žehličkou. Vlny vytvořené žehličkou totiž působí přirozeným a vzdušným dojmem a také se lépe zpracovávají. Před vytvořením vln jsem na suché vlasy použila ochranu před teplem REDKEN 03 Fabricate. Protože má Nikola jemné vlasy, rozhodla jsem se natáčet je na užší prameny, aby lépe držely tvar. Natočené vlasy jsem u hlavy mírně natupírovala a poté natáčela a následně sepnula k pravé straně. Ofinu jsem ponechala hladkou a rovnou.

Blond vlasy s vlnami

Pro konečnou úpravu vlasů jsem použila jen lak s mírně tužicím účinkem REDKEN 12 Fashion Work. Aby si vlasy udržely vzhled jako ze salonu po co nejdelší dobu, je důležité poskytnout jim vhodnou domácí následnou péči. Proto jsem Nikole doporučila pro domácí použití výrobky REDKEN z řady All Soft - šampon a kondicionér. Řada All Soft je vhodná na sušší vlasy, aby si zachovaly svou jemnost a hebkost. Aby Nikoliny vlasy neztratily platinový nádech, doporučila jsem jí používat masku Blonde Glam Perfect Platinum.

Svatební účes blond vlasy

 autor: Petra (kadeřnice)