Kouzelné kartáče TANGLE TEEZER

Kouzelné kartáče TANGLE TEEZER

Dlouhé vlásky jsou ozdobou a pýchou malých princezen – a nejen jich; péče o ně, především česání, je však již záležitostí méně příjemnou, pro holčičky i asistující blízké osoby.

Také u nás doma jsme se donedávna potýkali s problematikou sice krásných a dlouhých, leč neustále zacuchaných vlasů. Běžné kartáče ani hřebeny si s hřívou nedokázaly bezbolestně poradit, spreje pro snadnější rozčesávání fungovaly jen částečně a navíc je nebylo možné používat denně, protože vlasy příliš zatěžovaly. Občas jsme dokonce museli přikročit i k radikálnímu odstranění totálně zacuchaných míst nůžkami, k nelibosti všech zúčastněných. Rozčesávání vlhkých vlasů po umytí představovalo takřka heroický výkon.

Za této situace jsem narazila na profesionální kartáče TANGLE TEEZER, které předcházela pověst neohrožených bojovníků proti zacuchaným vlasům. Jejich tajemství spočívalo ve speciálně rozvržených štětinách se zvláštní schopností ohnout se nad zacuchaným místem. Přestože jsem ani do tohoto zázraku mnoho nadějí nevkládala, jeden exemplář jsem dceři obstarala – co kdyby to náhodou vyšlo, že? A ono vyšlo!

Kartáč Tangle Teezer růžovo modrá kytičkaUž při prvním seznámení slavil kartáč u dcerky úspěch. Aby také ne, když měl podobu krásné barevné kytičky, která navíc uvnitř skrývala gumičky do vlasů. Rozhodující však bylo, že prošel velkou zatěžkávací zkouškou – skvěle a rychle rozčesal umyté vlasy bez nářků a slz!

Od té doby se pro nás stal “kouzelný kartáč” nenahraditelným a dobrodiní jeho péče jsem pozvolna začala využívat i já, neboť mám rovněž delší vlasy a ani jejich rozčesávání po umytí dosud neprobíhalo zcela hladce. Navíc mi připadalo, že jsou vlasy při pravidelném používání kartáče TANGLE TEEZER jaksi hladší, lesklejší a na pohled zdravější. V kadeřnictví mi bylo vysvětleno, že tento ozdravný efekt není pouze zdánlivý, ale skutečný, a na svědomí ho mají již výše zmíněné speciální štětiny, které jsou umístěné blízko u sebe a při česání pomáhají uhlazovat vnější vrstvu vlasové kutikuly. Tím úspěšně zahlazují stopy po předchozím neblahém působení klasických kartáčů a hřebenů.

Fialový kartáč Tangle TeezerKompaktní kartáč Tangle Zeezer černo zlatýKdyž už mě přestalo bavit pokoutně si kartáč od dcery půjčovat, v nočních hodinách se plížit do dětského pokoje a potají si odtud odnášet kouzelnou kytičku, rozhodla jsem se pro pořízení kartáče vlastního, v provedení pro dospělé, a nakonec jsem zakoupila rovnou dva. Klasický kartáč TANGLE TEEZER, který jsem si zvolila v tmavofialové barvě se třpytkami, používám na rozčesávání suchých i mokrých vlasů doma a kompaktní kartáč v černo-zlatém provedení, který je díky menším rozměrům a krytu na štětinky vhodný do kabelky, nosím stále s sebou.

Jestliže Vás kouzelné kartáče zaujaly a chtěli byste si je také vyzkoušet, dají se v České republice koupit například v e-shopu Vlasová Eurokosmetika, a pokud jste z Brna či okolí, můžete si pro ně zajít přímo do Kadeřnického a kosmetického salonu WINCI, kde Vám navíc s výběrem toho správného kartáče pro Vás rádi pomohou.

autor: Marie (redaktorka)