Jak vybrat a správně používat kondicionér

Jak vybrat a správně používat kondicionér

Běžnou, v mnoha případech až každodenní péčí o vlasy je používání šampónu a následné nanesení kondicionéru, který vlasy uhladí, zjemní a usnadní jejich rozčesávání. Jaké však platí zásady při jeho použití?

Správný postup při aplikaci kondicionéru

Kondicionér nedoporučujeme nenanášet na úplně mokré vlasy. Jestliže chcete, aby vám kondicionér dobře fungoval, aplikujte ho na šamponem umyté vlasy, které jste předtím dobře vyždímali a odstranili z nich tak přebytečnou vodu. Čím více vody ve vlasech máte, tím se snižuje účinek pečujících látek obsažených v kondicionéru. Je zbytečné použít velkou dávku kondicionéru, pro výsledný efekt zcela postačí přiměřené množství. Při nanášení vždy začínejte od konečků, pokračujte po celé délce, a pokud to není nezbytné, vynechejte místo u kořínků. V těchto místech jsou vlasy nejmladší a tedy nejzdravější, proto je není třeba kondicionérem zbytečně zatěžovat. Kondicionér nechte na vlasech působit dvě minuty a poté důkladně opláchněte. Nejvhodnější je používat kondicionér pouze jednou týdně. Ideální je vlasovou péči nastavit tak, že ve zvýšené míře používáme pouze šampon a leave-in produkt a kondicionér jen občas.

Jak jsou na tom produkty 2 v 1

Takzvané produkty 2 v 1 splní svůj účel, neublíží, ale dlouhodobě bychom jejich používání nedoporučovali. V případě, že jste na dovolené a potřebujete mít méně zavazadel, je to ideální řešení. V rámci každodenní údržby si produkty 2 v 1 mohou dovolit krátké, nebarvené, pánské nebo dětské vlasy. Tyto vlasy nevyžadují extrémní péči a nemají speciální nároky na ošetření.

Jak vybrat ten správný?

Kondicionéry REDKENVhodnou volbu pro široké spektrum vlasové problematiky představují například kondicionéry REDKEN. Pro barvené vlasy je určen kondicionér REDKEN Color Extend Magnetics, pro vlasy vlnité a kudrnaté REDKEN Curvaceous, sametovou hebkost vlasům dodá kondicionér REDKEN All Soft a bohatého objemu u jemných vlasů dosáhnete s pomocí kondicionéru REDKEN High Rise Volume. Ztracenou sílu svým vlasům dodáte pomocí kondicionéru REDKEN Extreme, který je určen pro oslabené, chemicky či mechanicky zcitlivělé vlasy. Pro lesk vlasů a jejich ochranu při fénování byl vyvinut speciální kondicionér REDKEN Diamond Oil Glow Dry. Značka REDKEN myslela ve svém portfoliu i na muže, pro které je připraven REDKEN Brews 3 in 1, tedy šampon, kondicionér a sprchový gel obsažený v jednom přípravku, což je ideální řešení například pro sport nebo na dovolenou.