Jak dodat objem jemným vlasům

Jak dodat objem jemným vlasům

Většina žen i mužů touží po účesech s bohatým objemem. Platí to přirozeně i pro klienty s jemnými vlasy, které mají výrazně menší průměr, postrádají objem, snadno ztrácejí tvar a jsou náchylnější k poškození. Nejsou zkrátka tak odolné jako průměrně silný vlas.

Jemným vlasům nesvědčí násilné rozčesávání, příliš horký fén, neprospívají jim ani “těžké přípravky“, které vlasy zatěžují, jako příliš vydatné masky, kúry a neoplachovací péče. Ve snaze vlasy posílit a vyživit se jejich stav často spíše zhorší, zatížení vlasů je ještě výraznější. Naštěstí existují speciální řady přípravků určených pro jemné vlasy, pro vlasy, které postrádají objem a plihnou. Důležité je vybírat takové, které umí posílit vnitřní strukturu a vlas vybavit větší odolností a pevností.

Obrázek REDKEN Body Full Instant BodifierVlasová kosmetika REDKEN nabízí účinné řešení pro potřeby jemných vlasů – objemovou pěnu Body Full Instant Bodifier. Přípravek má unikátní texturu tekutiny měnící se v pěnu s obsahem účinných látek, které nastartují objem, hustotu a tvar jemných vlasů. Tato textura je výjimečná tím, že vlasům dodává vysokou koncentraci aktivních složek v nejlehčí možné formě a s nulovým zatížením i těch nejjemnějších vlasů. Exkluzivní přísady přípravků REDKEN – Interbond Conditioning Systém a Nonstop Volume Complex – propůjčují vlasům dlouhotrvající plnost, vnitřní sílu a intenzivní lehkou péči. Nonstop Volume Complex působí zevnitř ven. Posiluje vlasové vlákno a zároveň vytváří lehkou strukturu kolem každého vlasu. Dodává plnost, která téměř popírá pravidlo gravitace, a to i těm nejjemnějším vlasům. Vlasy se navíc i krásně zdravě lesknou. Všechny přípravky řady Body Full voní po citrusech, čerstvých bylinách a květinách.

Vnější efekt: Objemová pěna dodává vlasům strukturu a kontrolu pro dlouhotrvající objem a uchování tvaru účesu, speciální účinné látky v ní obsažené obklopují každé vlasové vlákno a propůjčují mu intenzivní objem a sílu.

Vnitřní efekt: Proteiny dodávají vlasům sílu zevnitř a pomáhají obnovit jejich přirozenou strukturu.

Hlavní složky:

  • pšeničné výtažky - dodávají vlasům lehkou texturu a vytvářejí objem bez zatížení a zamaštění i těch nejjemnějších vlasů
  • výtažky z bavlny - vlasy hydratují, usnadňují jejich rozčesávání a zároveň o ně pečují
  • sójové proteiny - posilují vlasové vlákno a předcházejí tak lámání vlasů, zároveň jim dodávají hustější vzhled

Způsob aplikace: Objemová pěna se aplikuje rovnoměrně do ručníkem prosušených vlasů směrem od kořínků. Neoplachuje se, vlasy se následně vyfoukají (nejlépe v předklonu pro podpoření objemu) a upraví obvyklým způsobem.

Obrázek REDKEN Body Full šampon a kondicionérPro dosažení maximálního objemu vlasů je výhodné spolu s objemovou pěnou používat také Body Full šampon, který vlasy jemně čistí a dodává jim pohyb a lesk a Body Full kondicionér pro dodání objemu, lehkosti a k usnadnění rozčesávání.

Finální účes doporučujeme zpevnit lakem na vlasy. Vhodným lakemObrázek REDKEN Fashion Work 12 pro jemné vlasy je REDKEN Fashion Work 12. Jedná se o pružný sprej pro tvarování vlasů a pro dodání objemu. Velmi rychle zasychá, neobsahuje vodu, dodává objem, tvar a pružnost. Působí proti statickému efektu. Ve vlasech je “neviditelný“ - neusazují se zbytky produktu.

autor: Blanka (kadeřnice)