Zdravá a pěstěná pleť - základ pro aplikaci make-upu

Zdravá a pěstěná pleť - základ pro aplikaci make-upu

Make-up používá prakticky denně téměř každá žena. Je-li však její pleť nečistá, dehydrovaná a hrubá ani sebelepší nalíčení na ní nebude nikdy vypadat perfektně. Pojďme si proto vysvětlit, jak na to, aby Vaše pleť zářila zdravím.

Tak, jako malíř potřebuje čisté plátno pro svůj nový obraz, potřebujeme i my čistou pleť před každým nalíčením. Zdravá pleť by měla být hebká, pružná a bez nečistot. Jedině tak může make-up dokonale přilnout k pleti a vyčarovat nám dokonalejší vzhled.

Čištění a tonizace

Čištění pletiPrvním krokem by mělo být správné večerní odličování, o kterém si můžete přečíst v článku "Přípravná péče o pleť - odlíčení a čištění".

Ráno postačí pleť očistit gelem či emulzí - odstraníte tak noční krém, kožní maz i pot - a poté přetřít pomocí tamponku s pleťovou vodou. Pleťová voda pleť dočistí, ztonizuje ji a také napomůže tomu, aby se následně nanesený krém lépe vstřebal. Když je Vaše pleť vyčištěná, prohlédněte si ji zblízka - je to důležité pro výběr vhodné pleťové masky.

Výběr pleťové masky

1) Pokud vidíte rozšířené a nečisté póry, sáhněte po přípravku, který Vás tKosmetické přípravky Sothysohoto problému zbaví. Doporučuji použít Desquacrem SOTHYS, což je rozpustná biologická emulze, která póry vyčistí do hloubky a zbaví pleť odumřelých buněk. Pokud je Vaše pleť opravdu mastná a zanesená, aplikujte poté ještě Masqué Révélateur Peel Off SOTHYS - čisticí slupovací masku, která působí na hluboce zanesené póry a dokáže pleť obnovit, rozjasnit a osvěžit.

2) Jestliže zpozorujete napnutou, místy sušší pleť, která působí mdlým dojmem, je třeba doplnit hydratační látky. Nejosvědčenějším způsobem je použití hydratační masky. Já osobně ji používám před každým profesionálním líčením, protože pleť krásně zvlhčí, zbaví ji napětí a pleť potom vypadá opravdu hedvábně. Doporučuji vyzkoušet Masque Hydratant Hydroptimale THI3 SOTHYS - tato hluboce hydratační maska uhasí „žízeň“ pleti po zvlhčení a poskytne velmi osvěžující účinek. Je to skutečná hydratační lázeň pro Vaši pleť. Maska se nesmývá, pouze se po 10 Double Masque Sothysminutách působení vmasírují do pleti přebytky, které se nevstřebaly.

3) Když Vaše pleť působí povadlým dojmem, objevují se již vrásky a potřebujete ji vyhladit, sáhněte po přípravku, který dokáže všechny tyto problémy napravit. Svým účinkem Vás přesvědčí Double Masque Anti-Âge SOTHYS. Tato maska s dvojím efektem umí pleť nejen okamžitě vyhladit a revitalizovat (liftingový účinek), ale vrátí jí i ztracený jas.

Aplikace pleťového krému a podkladové báze

Aplikace pleťového krémuNyní, když máte pleť vyčištěnou a ošetřenou vhodnou maskou, je na řadě nanesení krému. Krém by měl být vybrán podle aktuálního stavu pleti - např. hydratační, matující nebo liftingový. Správně vybraný krém poznáte podle toho, že se do několika málo minut dokáže vstřebat a Vaše pleť se cítí pohodlně. Pokud se vstřebá natolik, že cítíte stále napnutou pleť, zvolila jste málo výživný krém. Jestliže Vám naopak zůstane i po pár minutách na pleti znatelný film, sáhla jste po příliš hutném krému.

Když je pokožka ošetřena krémem, můžete navíc použít podkladovou bázi, která ještě zlepší vzhled pleti před nanesením make-upu. Dnes je na trhu celá řada podkladových bází - aplikují se vždy po krému a teprve poté se nanese make-up. Báze dokáže pleť zmatnit, vyrovnat její povrch nebo vyhladit drobné linky a vrásky.

Vypínací a rozjasňující sérum SothysUniverzálním přípravkem, který se hodí téměř pro všechny typy pleti, je Soin Tenseur Flash Éclat SOTHYS - vypínací a rozjasňující sérum. Tento jemný fluid obsahuje proteiny sladké mandle, které tvoří vypínací a vyhlazující film, výtažek z bukových pupenů a pudr soft-focus k optickému vyhlazení vrásek a odstranění nedokonalostí pleti. Svěží fluid s okamžitým vyhlazujícím účinkem ulehčuje aplikaci a prodlužuje trvanlivost make-upu. Aplikuje se masáží po krému a před make-upem.

Nyní už je tedy Vaše pleť perfektně připravena pro jakýkoliv druh nalíčení. Nezapomeňte však, že je třeba o pleť pečovat pravidelně. Masku použijte 1 - 2 x týdně (podle potřeby a typu Vaší pleti) a 1x měsíčně svěřte svou tvář do rukou kosmetičky v profesionálním salonu. Odměnou Vám za to bude krásná a po dlouhou dobu mladistvě vypadající pleť.

autor: Gabriela (kosmetička a vizážistka)