Zásady péče o kůži na krku

Zásady péče o kůži na krku

Lidské tělo má tři zóny, které prozradí náš věk rychleji než ostatní – jsou to ruce, oční partie a krk. Dnešní článek je zaměřen na zónu krku. Co je tedy možné podniknout proti výskytu vrásek v této oblasti?

Péče o kůži na krkuKůže na krku ztrácí pevnost mnohem rychleji než v obličeji. Důvod spočívá v tom, že je zde méně mazových žláz, což prakticky znamená, že kůže na krku je hůře chráněná, méně vláčná a méně odolná. Navíc má krk volnější i relativně řidší tkáň. Také tuková vrstva je v oblasti krku extrémně tenká, takže kůže zespodu není téměř vůbec “ vypolstrovaná“.

Vrásky na krku bohužel okamžitě pokazí dojem mladistvého obličeje, a proto si krk zasluhuje již od mládí zvláštní pozornost.

Nepodceňujte správné držení těla

Hlavu vzhůru, ramena dolů a hrudník ven – toto dávno známé doporučení je nejlepším prostředkem k napnutí kůže na krku. Při vzpřímeném držení těla totiž kůže hezky hladce přiléhá ke tkáni, zatímco při pokleslé bradě a vytažených ramenou se nepěkně krabatí. Postupem času se tak začnou vytvářet rýhy, které se již nedají ničím zmírnit (tedy s výjimkou liftingu) a odstranit už vůbec ne.

Správný postoj tělaHlavně při sezení je důležité občas pomyslet na krk a páteř správně odzdola nahoru napřímit. Přitom vám pomůže, když si budete představovat, že vás někdo pověsil na háček na temeni hlavy. Zcela vědomě nejprve roztáhněte hrudní obratle – tím se hrudník pozvedne a brada lehce klesne. Díky napětí v krční části páteře však přesto nevznikne žádná dvojitá brada. Toto držení těla se vyplatí cvičit, dokud se pro vás nestane zcela přirozeným.

Mezi nejlepší sporty pro krásné držení těla patří např. jízda na koni, plavání naznak či balet. Aby se vám vrásky na krku vůbec netvořily, nebo alespoň neprohlubovaly, je velmi důležité též správná poloha při spaní. Používejte malý a tvrdší polštářek nebo válcovitou podložku pod šíji, na které může hlava spočívat s nataženým krkem.

Pečujte o svůj krk

Sothys Creme Anti-AgeKůže na krku trvale postrádá tuk i vlhkost, obzvláště tedy potřebuje dodávat kosmetickou podporu. Proto každé ráno i večer čistěte a krémujte nejenom obličej, ale také krk. Pokud je pleť v obličeji mastná a my jí poskytujeme nízkotučné produkty, měla by být kůže na krku zásobena trochou denního nebo nočního krému pro normální nebo suchou pleť. Důležité je, aby se při nanášení krému netahalo za kůži!

Tip: Vyzkoušejte například Creme Anti-age Grade 1 - 4 (dle stupně stárnutí) od značky SOTHYS. Tyto krémy chrání pleť pomocí revolučního "účinného protistárnoucího ochranného štítu" a viditelně zpomalují proces stárnutí.

Od třicítky by měla žena přejít na kosmetickou péči o krk pomocí krémů s vysokým obsahem tuku a účinných látek. Ráno to může být denní krém obohacený o účinné látky (např. liposomy nebo nanosfery), večer pak krém proti vráskám nebo regenerační noční krém. Speciální krémy na krk se od takovýchto přípravků liší zpravidla pouze cenou. Také tučný víceúčelový krém Péče o krk - Sothys a Talikamůže kůži na krku jen prospět.

Tip: Pro zpevnění kontur dolní části obličeje a krku je vhodné aplikovat doplňkový speciální přípravek jako je např. Soin Galbant Cou SOTHYS, který zkrášlí pleť s nedostatkem pružnosti a pevnosti.

Další alternativou může být rostlinný koncentrát na bázi přírodních olejů Vital oil TALIKA, který zklidňuje pokožku, předchází dehydrataci a tvorbě vrásek.

Olejový zábal pro zimní období

V zimě nám rolákové límce a vlněné šály kůži na krku odmastí a v tomto případě ji mohou pomoci znovu osvěžit olejové zábaly. K jejich přípravě budete potřebovat mandlový, jojobový nebo sezamový olej (nejlépe z lékárny). Dvě lžíce olej nahřejte, naneste na kůži na krku a pod zábalem z vaty a nahřátým ručníkem nechte působit půl hodiny. Výsledkem bude krček jako lusk!

autor: Marie (redaktorka)