Stop otokům a vráskám kolem očí!

Stop otokům a vráskám kolem očí!

Nateklá víčka, tmavé zabarvení okolí očí, prohlubně a rýhy - tyto neduhy v dnešní době trápí mnoho žen. Příčin jejich vzniku bývá hned několik a v tomto článku se dozvíte, jak nehezkým kruhům a linkám nejlépe předcházet.

Jídlo a alkohol

Prvním krokem je snížení příjmu soli v potravě a naopak zvýšený příjem tekutin, především obyčejné neperlivé vody. Vyškrtněte ze svého jídelníčku i jídlo smažené a pochoutky z fastfoodů. Pokud jde o alkoholické nápoje, ani těm bychom neměli holdovat příliš, protože alkohol obecně dehydratuje organismus.

Dostatek spánku

Dopřát si denně 7 - 8 hodin spánku je nezbytné - zajistí Vám totiž účinnou prevenci proti otokům způsobeným únavou. Před usnutím se vyhněte kofeinu a alkoholu a naopak se vyzbrojte účinným přípravkem, který zajistí probuzení s dokonalou pletí.

TALIKA Eye Detox Contour GelNáš tip: Eye Detox Contour Gel Talika - hydratační gelová textura s chladivým efektem aktivuje mikrocirkulaci, čímž účinně potlačuje příznaky únavy a stárnutí.

Účinné zamaskování ranních váčků se vám podaří za pomoci tekutého korektoru-rozjasňovače. Použijte korektor v barvě, která je o 1 odstín světlejší než vaše pleť, a nanášejte ho pouze těsně pod oči - v oblasti pod očními víčky by totiž rozjasňovač váčky spíše zvýraznil.

UV ochrana

I v oblasti kolem očí se mohou vytvořit nevzhledné pigmentové skvrnky. Proto chraňte oči před přímým slunečním zářením kvalitními brýlemi s UV filtrem. Ty vás navíc ochrání i před vznikem vrásek - nebudete muset mhouřit oči, protože už vám do nich nebude pronikat silné světlo.

Kosmetika

Ve věku od 20 do 30 let je pleť kolem očí ještě celkem pružná, ale mohou se již na ní začít objevovat první drobné linky. Pro tuto věkovou skupinu jsou nejvhodnější oční gely a jemné krémy. Dr. TEMT Eye Gel

Náš tip: Sericinový saténový oční gel Dr. Temt - vhodný pro extra citlivé partie očního okolí, s obsahem vitaminu B6 a sericinu (hedvábných vláken).

Pro ženy od 30 do 40 let jsou účinnější spíše krémovější přípravky, které udrží potřebnou elasticitu pleti. Navíc pomalu přibývají další vrásky a pleť tak potřebuje více regenerace. Oční přípravky se naučte nanášet lehkými krouživými pohyby - zároveň si tak uděláte krátkou masáž, která bude napomáhat vypnuté pokožce. Pohyby veďte od vnějších koutků směrem k vnitřním.

TALIKA Eye DreamNáš tip: Eye Dream Talika - noční emulze s regeneračním účinkem.  Obsahuje rostlinné složky, vitaminy a výtažky z mořských řas pro intenzivní hydrataci s protivráskovým efektem.

Pokud jste ve věku 50 let a více, je třeba se kromě pravidelné denní péče zaměřit i na péči doplňkovou, kterou představují masky, séra a speciální obklady. Jednou týdně dopřejte pleti osvěžující obklad například ze Světlíku lékařského nebo zkuste vychlazené čajové sáčky. Jemnou a vyhlazenou pokožku vám zajistí Eye Decompress Talika - oční maska ve formě obkladu, jež uleví očním víčkům a osvěží váš pohled.

Péče o okolí očí Secrets de SothysNáš tip: Pro pevnou a zářící pokožku očního okolí použijte Sérum očních kontur Secrets de Sothys - tato jedinečná kúra s globálním složením a trojitým účinkem proti kruhům i vráskám působí též proti stresu. Jedná se o luxusní profesionální péči pro náročné klienty.

Máte-li víčka již povislá a domníváte se, že vás žádné krémy nezachrání, je načase poohlédnout se po šikovném lékaři specialistovi, který Vám dodá opět sebevědomý vzhled a jiskru v oku. Více se dozvíte v článku: "Oči - okna do duše".

autor: Gabriela (kosmetička a vizážistka)