Seznamte se s pleťovými séry

Seznamte se s pleťovými séry
Pleťové sérum je velmi koncentrovaný kosmetický přípravek, protože množství ošetřujících látek v něm obsažených je až sedmkrát vyšší než v pleťovém krému. Přesto je však jeho složení velmi lehké a sérum se rychle vstřebává.

Jak sérum správně aplikovat?

Pleťové sérum nepoužívejte jako náhradu pleťového krému, ale využijte jeho "sílu" a aplikujte ho tak, jak doporučují odborníci:

1. krok: Nejprve pleť vyčistěte a sérum na ni okamžitě naneste. Pleť je totiž po vyčištění zvlášť přístupná aktivním látkám a sérum proto mnohem lépe využije.

2. krok: Sérum nechte vstřebat a asi po minutě na pleť aplikujte denní nebo noční krém jako obvykle.

Jak vlastně sérum působí?

Pleťová séra jsou ošetřující přípravky, které obsahují aktivní účinné látky ve velmi vysoké koncentraci. Mají lehkou a jemnou konzistenci a díky tomu se snadno nanášejí a velmi dobře vstřebávají. Jsou proto ideálním doplňkem denních i nočních krémů. Pleťové sérum v kombinaci s účinným krémem znásobuje ošetřující efekt, je to tedy jakási zdvojená péče o pleť. Jejich společný účinek je výraznější, ale zároveň i rychlejší a viditelnější. V porovnání s krémy bývají séra většinou sušší, takže na "promazání" pleti nejsou dostatečná, s aplikací kvalitního séra lze vystačit jen u výjimečně mastných typů pleti.

Pro jakou pleť je sérum nezbytné?

Pleťové sérum je třeba vybírat stejně jako jiné kosmetické přípravky, tedy podle věku a druhu pleti. Nelze říci, že by bylo sérum nezbytné, ale podporuje a znásobuje účinek krému. Péče o pleť je tedy kvalitnější a intenzivnější. Séra mohou také podporovat hydrataci, zvláště pokud obsahují kyselinu hyaluronovou, která na sebe váže vodu, dále hydratační vitamin B5, oleje s obsahem omega 3 pro maximální výživu – ty jsou vhodné pro suchý typ pleti. Liftingová a omlazující séra například díky přírodním výtažkům, koenzymu Q10, antioxidantům a různým regeneračním komplexům výborně vyhlazují vrásky, působí na zdokonalení buněčné obnovy, stimulují buněčnou aktivitu a zvyšují rychlost obnovy buněk. Další typy sér mohou vyhlazovat povrch pokožky, protože díky kyselině glykolové či salicylové působí exfoliačně.

Při výběru séra je na místě i určitá opatrnost - zejména při citlivé pleti nebo přímo u alergiků. Vzhledem k tomu, že účinné látky jsou v séru ve vysoké koncentraci, mohou také citlivou pokožku silně podráždit nebo dokonce vyprovokovat alergickou reakci. V takovém případě je vhodné sérum nejprve vyzkoušet na malé ploše pokožky a až potom nanést na celý obličej nebo dekolt.

Kdy začít sérum používat?

Séra více podporují stárnoucí pleť s úbytkem elastinu a ztenčenou rohovou vrstvou - vhodné jsou regenerační, liftingová, omlazující i hydratační séra. Sérum lze ale začít používat už kolem 35. roku, kdy se na pleti již trvale začínají projevovat vlivy dosavadního životního stylu (nadměrné slunění, nedostatek sportu, spánku, ale i kouření, špatná strava či stres), a to formou předčasně vzniklých vrásek, hrubé pleti s rozšířenými póry apod. V té době je již vhodné zpomalit tyto nežádoucí projevy co nejúčinnější péčí, tedy ideálně kombinací séra a krému. V mladším věku lze doporučit například depigmentační séra nebo séra s obsahem kyseliny salicylové pro snížení bakteriálních zánětů pleti. Některá séra jsou zaměřena na řešení nežádoucího červenání. Ta obvykle obsahují ingredience, které zpevňují drobné cévky, což nejen zlepší současný stav pleti, ale předejde i jejímu zhoršování. Tato séra mohou být aplikována v kterémkoliv věku.

Jak často je vhodné sérum používat?

Sérum se doporučuje používat jednou nebo dvakrát denně. Některé firmy rozlišují podle obsahu účinných látek sérum na den s antioxidanty a regenerační a výživné na noc. Obecně se stoupajícím věkem je efekt při aplikaci ráno i večer výraznější.

Které sérum si vybrat – naše tipy

No.1 GOLD HYALURON SKIN SERUM No.1 GOLD HYALURON SKIN SERUM je pleťové sérum, které obsahuje vysoce kvalitní kyselinu hyaluronovou, šupinky 24 karátového zlata a také velký obsah vitaminu E. Výsledným mixem těchto 3 složek je až neuvěřitelně silné sérum, které navrací hydrataci, obnovuje kolagen a doslova zázračně omladí Vaši pleť. Zlato pokožku nejen omlazuje, ale zbavuje ji též toxinů a volných radikálů, působí protizánětlivě a čistí pleť. Mimo to zlepšuje prokrvení a tón pleti. Díky nízké molekulární hmotnosti kyseliny hyaluronové se aktivní složky séra dostanou do nejspodnějších vrstev pleti a tam působí na buněčné úrovni. Sérum obnovuje kolagenové vazby, hloubkově hydratuje, čistí pleť a působí protizánětlivě, zbavuje ji oxidantů a regeneruje ji.

SYNOUVELLE COSMETICS Hyaluronic Intensive 3.0 Wrinkle Lifting Firming SerumSYNOUVELLE COSMETICS Hyaluronic Intensive 3.0 Wrinkle Lifting Firming Serum je anti-aging pleťové sérum pro citlivou a suchou pleť. Koncentrovaná účinná látka séra je založena na třech různě aktivních hyaluronových kyselinách: vysokomolekulární, nízkomolekulární a lipozomální zakapslené. Působící látky séra jsou vzájemně jemně sladěné, aby dosáhly optimálního účinku. Pokožka je obohacena maximální intenzivní vlhkostí. Doplňkově povzbuzuje v těle vlastní výrobu kyseliny hyaluronové. Sérum efektivně podporuje hydrataci a při pravidelném používání se pleť stává viditelně pružnou a vypnutou, má svěží a mladistvý vzhled. Sérum je 100% neparfémované, bez parabenu, parafínu a barviv. Tento produkt byl oceněn Nadací na podporu zdravé pokožky jako „velmi dobrý".

COMFORT ZONE Hydramemory Serum COMFORT ZONE Hydramemory Serum je hydratační posilující pleťové sérum. Ideální jako přípravný krok před krémem, díky své lehkosti umožňuje denní hydratační rutinu, protože stimuluje syntézu kyseliny hyaluronové. Ultra lehká „sorbet“ textura okamžitě klidní pokožku a propůjčuje jí příjemný pocit svěžesti. Exkluzivní směs přírodních extraktů podporuje obnovu bariéry kůže a difúzi vody skrz buňky. Pokožka je viditelně hydratovaná, svěží a rozzářená. Sérum je bez silikonů a s 96% ingrediencí přírodního původu. Pro dlouhotrvající hydratační efekt.

DELAROM Face Lifting Serum DELAROM Face Lifting Serum je pleťové liftingové sérum s kyselinou hyaluronovou, vhodné pro všechny typy pleti. Vysoce koncentrované aktivní složky vytvářejí z tohoto pleťové liftingového séra opravdovou omlazující terapii. Kombinace látek s liftingovými a hydratačními vlastnostmi napomáhá zlepšit přirozenou elasticitu a pevnost pokožky a zamezuje ztrátě vlhkosti z jejích povrchových vrstev. Vyhlazuje nedokonalosti pleti a dodává jí mladistvý vzhled.