Řekněte NE pigmentovým skvrnám

Řekněte NE pigmentovým skvrnám

Blíží se jaro a léto, čas sluníčka. Pro nás všechny je to období dovolených, pohody a serotoninu, který nám sluníčko pomáhá vytvořit. Slunce však také vyvolává na naší pleti neplechy, s nimiž následně bojujeme během zimního období.

Problematika pigmentových skvrn

Mnohé z Vás si nechaly odstranit pigmentové skvrny chemickým peelingem, bělícími přípravky nebo diamantovou abrazí. Všechny vyjmenované zákroky však řeší pigmentové skvrny jen na povrchu pleti. Pleť je po nich čistá, hladká, sjednocená, ale nahromaděný melanin v podkoží stále zůstává a čeká na vhodný okamžik, aby se znovu projevil. Přestože jste nyní se vzhledem své pleti spokojené, obáváte se trochu léta a sluníčka a odhadujete, jak to letos dopadne a která skvrna se na ní opět objeví.

\"PigmentovéCo tedy udělat pro to, aby Vaše pleť zůstala stále krásná, čistá a skvrny se neobjevily? Řešením je především důsledná ochrana pleti ochrannými opalovacími přípravky s UV faktorem 50. Musíme však mít na mysli, že melanin neaktivuje jen opalování a vystavování se přímému sluníčku. Přes okénko auta při cestě do práce se sice neopálíte, ale i tato chvíle může odstartovat nástup Vašich starých známých pigmentových skvrn. Ani solárium není z hlediska vzniku pigmentových skvrn pro Vaši pleť to pravé ořechové. A věděly jste, že pigmentové skvrny může způsobovat také antikoncepce?

Občas vídáváme ženy, které mají nad horním rtem hnědé zabarvení. Bývá to způsobeno tím, že nezkušená kosmetička depiluje chloupky voskem v letním období a na závěr ošetření na depilované místo neaplikuje krém s ochranným faktorem. Mikroranky, které během tohoto zákroku zákonitě vznikají, jsou příčinou aktivace melaninu. Buďte proto opatrné a jestliže si necháváte depilovat horní ret či jiná místa v obličeji, požádejte vždy Vaši kosmetičku, aby tuto ochranu provedla. Při opalování nepoužívejte na opalovaná místa parfém - i ten může vyvolat vznik pigmentové skvrny.

Účinné řešení

\"IPLPigmentovou skvrnu je možné zničit IPL světlem na specializovaném kosmetickém pracovišti. Jedná se o opakovaný a nejúčinnější zákrok řešící pigmentové skvrny. Ideální je, pokud kosmetička ošetřovanou oblast před zákrokem nejprve obrousí a následně zvolí příslušnou energii a hloubku a místo ošetří. Velmi často toto místo po zákroku ztmavne a během pár dní se oloupe - toho se nebojte, ale radujte se, protože skvrna zmizí - opravdu to funguje!

Krásné léto přeje Martina (kosmetička)