Regenerace pleti po létě

Regenerace pleti po létě

Po letním období nastává čas pro potřebnou regeneraci a nápravu pleti. Vlivem vysokých teplot a nedostatečné vlhkosti vzduchu bývá pokožka často podrážděná, dehydrovaná, s prohloubenými vráskami a mohou se objevit i pigmentové skvrny.

Hydratace

Pleť dostatečně zásobená vodou by měla být prioritou v péči o vzhled každého z nás. Dehydratovaná pleť se vyznačuje hrubým a suchým povrchem a matnou či našedlou barvou, má sníženou elasticitu a pevnost. Základem úspěchu při navrácení do „zdravého“ stavu je používání kvalitního hydratačního krému, který doplníme hydratačním sérem. Kombinací těchto dvou přípravků dosáhneme rychlejšího a účinnějšího efektu. Sérum obsahuje větší množství účinných pečujících látek a mívá řidší konzistenci než krém, proto se dostane do hlubších vrstev pokožky. Krém zase vytváří ochrannou vrstvičku, pleť zavlaží a změkčí.

Obrázek Hydroptimale THI 3 SothysTip: Vyzkoušejte 3-rozměrnou hydrataci v podobě Hydroptimale krému Sothys, který oceníte pro jeho svěží texturu. Absolutní komfort dodáte pokožce Intenzivním sérem Hydroptimale Sothys, které zvýší účinek krému až o 63%. Přibližně po dvou týdnech aplikace bude Vaše pleť vyhlazená, zpevněná a pružná.

V případě, že potřebujete okamžitou nápravu pleti, doporučujeme Vám Salonní obličejovou kúru Hydroptimale THI 3 Sothys – toto exkluzivní ošetření zahrnuje masáž Digi-Esthétique, hřejivou masku a použití speciálních přípravků, které dokážou jedinečně stimulovat autohydrataci pleti.

Dekolt a krk

Dekolt a krkPo letních měsících věnujte péči také dekoltu a krku. Pokožka v těchto oblastech je velmi jemná a tenká, obsahuje pouze minimální množství potních žláz a bývá hodně vystavena slunečnímu záření. Při nedostatečné péči se může objevit povadlost, ochablost a výskyt prvních vrásek. Dopřejte těmto partiím 2x denně dávku hydratačního či zpevňujícího krému a 1x týdně naneste masku. Přípravky se nanášejí vždy směrem vzhůru – k bradě.

Velkou službu prokážete pokožce dekoltu a krku šetrnou masáží. Při této proceduře se pokožka dostatečně prokrví, promastí a vypne. Masážní ošetření předchází tvorbě vrásek a působí velmi pozitivně i na psychiku člověka. Zkuste třeba Crystalline masáž Sothys, v níž je zahrnuta masáž obličeje, krku, dekoltu a šíje.

Obrázek Sothys Total CohesionTip: Pro zralou pleť je velmi účinným přípravkem Total Cohesion Sothys vypínací péče na krk, která vyhladí linky i vrásky a zajistí hedvábný vzhled pleti.

Nežádoucí skvrny

Obrázek k článku regenerace pleti po létěV důsledku přehnaného slunění se mohou na pleti objevit pigmentové skvrny. Pokud se o pleť vhodně nepečuje, tyto skvrny se postupem času mohou rozšířit na větší ploše obličeje a vytvářet nepěkné mapy, které je už obtížnější odstranit. Proto je v případě, že nějakou drobnou skvrnku objevíte, vhodné začít s nápravou co nejdříve.

Bělicí přípravky

Zmírnit tyto obtíže lze pomocí bělicích přípravků, které obsahují účinné bělicí látky (kyselina azelaová nebo kojová). Kýžený se výsledek se dostaví jedině při pravidelné denní aplikaci po dobu alespoň 2 - 3 měsíců za předpokladu, že je pleť důsledně chráněna i krémem s UV filtrem. Pokud trpíte zvýšenou pigmentací, měli byste se přímé sluneční expozice vyvarovat raději po celý rok.

Obrázek Filorga Créme DépigmentanteTip: Vyzkoušejte přípravek Filorga Créme Dépigmentante éclaircissante, který jemně vymaže pigmentové skvrny i známky stárnutí. Tento neolejový krém zmenší a zesvětlí pigmentové skvrny a pleť viditelně projasní.

Chemický peeling

Pokud jsou skvrny rozsáhlejší, je potřeba zvolit radikálnější způsob jejich odstranění. Tím je chemický peeling působící na bázi ovocných kyselin (např. kyselina glykolová), který způsobí exfoliaci povrchové vrstvy pokožky. Tímto procesem dojde k rychlé regeneraci a obnově pleti, buňky jsou obměněny, reliéf je vyhlazený, póry stažené a pigmentové skvrny zesvětlené. Opakováním aplikace chemického peelingu dochází k hlubší obnově a tím k dokonalejšímu odstranění jak pigmentových skvrn, tak i jiných nedokonalostí pleti. Tuto kúru můžete absolvovat 2x ročně, vždy po 3 - 5 sezeních podle míry poškození pleti, nejlépe v měsících se sníženou sluneční aktivitou - od října do února.

Obrázek chemický peeling GlykopeelTip: Profesionálním ošetřením Anti-aging peelingem Glykopeel Filorga poskytnete pleti jemnou, ale viditelnou efektivní péči bez sociálního omezení. 18 ingrediencí v přípravku Glykopeel vytváří unikátní recepturu pro synergický efekt vedoucí k okamžitému a dlouhotrvajícímu působení - projasnění, odstranění nedokonalostí, vrásek a pigmentových skvrn. Glykopeel je první chemický peeling aplikovaný ve 4 krocích se sekvenčním střídáním pH a je používán profesionály v mnoha klinikách a centrech estetické medicíny.

autor: Gabriela (kosmetička)