Přípravná péče o pleť - odlíčení a čištění

Přípravná péče o pleť - odlíčení a čištění

Odličování a čištění pleti patří k nejdůležitějším kosmetickým rituálům dne. Aby mohla pleť lépe přijímat kosmetické přípravky a správně absorbovat aktivní látky v nich obsažené, je vždy nezbytné nejprve odstranit povrchové nečistoty (maz, pot, prach, smog, make-up), které ulpěly na pokožce.

Obrázek Dvoufázový odličovací krém na oči a rty SothysNejvíce líčidel bývá zpravidla na očních partiích, proto začněte s odličováním právě v těchto místech. Pomocí odličovače a vatového tampónku provádějte jemné tahy směrem dolů a do stran, dokud nebude make-up zcela odstraněn. Nejsnazšího odlíčení dosáhnete s Dvoufázovým odličovacím fluidem na oči a rty Fluide Démaquillant Douceur SOTHYS. Tento hypoalergenní přípravek si hravě poradí i s voděodolným nalíčením.

Odličovací přípravky můžete nanášet vatovými tampónky, kterými veďte lehké tahy vždy od středu obličeje do stran, nebo si je naneste bříšky prstů rovnou na obličej a proveďte krouživou masáž. Nezapomeňte ani na krk a dekolt. Pro odlíčení obličeje můžete zvolit buď pleťová mléka, jež jsou vhodnější spíše pro sušší a zralejší typy pleti, pro mastnější pleť používejte raději čisticí gely či emulze, které se po napěnění smývají vodou.

Obrázek Sothys mycí emulze s vitaminyPokud často cestujete, sportujete nebo jen preferujete rychlý způsob odlíčení, výborně Vám poslouží Nettoyant du Mattin Vitaminé SOTHYS – mycí emulze s vitaminy, která je smývatelná vodou a svým složením (mandlový olej, vitaminy a máslo karité) zaručí komfortní vyčištění a dodá pleti okamžitou svěžest a jas.

Obrázek pleťová mléka SothysJestliže máte pokožku se sklony k citlivosti či tvorbě rozšířených žilek, používejte odličovací (ale i všechny ostatní) přípravky bez parfemace a alkoholu, uzpůsobené potřebám Vaší pleti. Vhodné je např. Lait Démaquillant Confort SOTHYS – pleťové mléko pro citlivou pleť s obsahem avokádového oleje pro hedvábné zvláčnění pleti nebo Lait Démaquillant Clarté SOTHYS – pleťové mléko pro pleť s křehkými kapilárami, které stahuje cévky a zklidňuje díky alantoinu.

Pro dokonalé dočištění, tonizaci a zvlhčení pleti je určena pleťová voda (tonikum). Dokáže pleť důkladně hydratovat a připravit ji na následnou péči.

Obrázek Pleťová voda Sothys Lotion Douce SatinéeNáš tip: Pleťová voda Lotion Douce Satinée SOTHYS pro normální a smíšenou pleť přinese Vaší pokožce okamžitý blahodárný účinek díky výtažkům z okurky a nezpůsobuje nepříjemný stahující pocit. Pleťovou vodu aplikujeme na vatový tampónek a provádíme stejné tahy jako při použití pleťového mléka. Po takové očistě je pleť připravena na nanesení krému či masky. Dermatologové a specialisté na péči o pleť doporučují odličování a čištění pokožky dvakrát denně – ráno a večer.

Osvojíte-li si tyto základní postupy v péči o pleť, můžete se v budoucích letech těšit ze zdravé a pěstěné pokožky. Když ale toužíte po obnově a hladkém zářivém vzhledu pleti, měl by přijít na řadu také exfoliant, např. peeling, gommage či hloubkově působící přípravky na bázi enzymů. Tyto přípravky dokážou odstranit nahromaděné odumřelé kožní buňky, nerovnosti pleti i kožní maz a umožní průnik aktivních látek z následně použitých přípravků hlouběji do pleti. Exfolianty používejte nejlépe 1x – 2x týdně.

Obrázek Desquacrem SothysNáš tip: Desquacrem SOTHYS je rozpustná biologická emulze, která působí do hlubších vrstev pleti a pomáhá regulovat produkci kožního mazu. Po použití bude Vaše pleť harmonicky vyvážená, hebkého a jasného vzhledu a s méně zřetelnými póry.

 

autor: Gabriela (kosmetička)