Moře je Vaše zahrada krásy

Moře je Vaše zahrada krásy

Moře a oceány pokrývají zhruba dvě třetiny zemského povrchu. Všudypřítomná voda je původcem života na této planetě. Předpokládá se, že první žijící buňka vznikla v oceánu přibližně před třemi miliardami let ve formě jednobuněčné modré řasy, která potom vydláždila cestu vývoji života.

Řasy mají obrovský ekologický význam, protože produkují okolo jedné třetiny kyslíku, který dýcháme. Mořská voda má úžasnou podobnost se složením našeho těla. Naše tělo se podobá mořskému akváriu, ve kterém plavou biliony buněk. Řasy čerpají živiny z moře a jsou schopny koncentrovat účinky mořského prostředí až 50.000 krát.

Co je THALGO?

Již více než 45 let přináší firma THALGO bohatství a výjimečný potenciál moře ve formě profesionálních ošetření, zkrášlujících přípravků a potravinových doplňků pro krásu a dobrý pocit každého člověka. Laboratoře THALGO založil v roce 1964 lékárník, pan M. Bouclet. Na Pleťová a tělová kosmetika Thalgopočátku se firma zabývala výrobou produktů z řas pro léčebné účely. V roce 1968 byla zaregistrována značka THALGO a v 70. letech již dodávala firma svůj patent „Jemně rozemleté mořské řasy“ do hlavních thalasso center.

Dnes firmu řídí pan Jean-Claude Sirop a THALGO se stalo celosvětovým pojmem v „mořské kráse“. Firma vyrábí a dodává ošetření, kosmetické produkty a doplňky stravy do více než 85 zemí světa - do thalasso center, spa, kosmetických salonů a hotelů.

Firma THALGO sídlí na překrásném jihovýchodě Francie v městečku Roquebrune sur Argens a je neustále se rozvíjející společností. Laboratoře THALGO uvedli v roce 2008 luxusní spa kosmetiku Terraké

Moře je náš rezervoár krásy

Pleťová a tělová kosmetika ThalgoMoře je obrovský rezervoár života tvořený více než 500.000 vodními druhy a 25.000 řasami, z nichž jen okolo 40 druhů je dnes využíváno.

Laboratoře THALGO jsou pionýry vědeckého výzkumu moře a mají unikátní zkušenosti v oblasti účinnosti aktivních látek mořského původu. THALGO využívá obrovského potenciálu řas a přírodních složek lépe snášených organismem, a proto může nabídnout účinné produkty s výjimečnou snášenlivostí pro pokožku.

Moře a řasy – původ života…

Oceány a moře pokrývají značnou část zemského povrchu. Tato všudypřítomná a nezbytná voda je původem života na Zemi. Dnes je již dokázáno, že první živé buňky vznikly v moři asi před 3 miliardami let ve formě modrých jednobuněčných řas, které potom napomohly rozvoji života. V současnosti mají řasy obrovský význam z hlediska ekologie, protože produkují asi jednu třetinu kyslíku, který dýcháme.

Řasy mají ohromný potenciál aktivních látek…

Pleťová a tělová kosmetika ThalgoProtože se živí bohatstvím oceánu, mají ve svých tkáních tisíckrát více jódu, stokrát více kalcia a desetkrát více magnézia a mědi než pozemské rostliny.

Působí-li řasy zvnějšku (balneoterapie, kosmetika) mají stimulační, zpevňující, hydratační, vyrovnávací a detoxikační účinky.

Vnitřně působí řasy (jako potravinové doplňky) proti nedostatku organických složek nebo minerálů, stimulují metabolismus, posilují obranyschopnost a dodávají vitální energii.

Patent „Jemně rozemleté mořské řasy“

Pleťová a tělová kosmetika ThalgoTento hlavní objev se stal velmi rychle světovým pojmem v oblasti mořské kosmetiky. Výjimečný je postup výroby, kdy jsou rozbíjeny buňky řas a jsou z nich tak uvolněny hlavní aktivní látky. Takto získaný prášek je tvořen částečkami, jejichž velikost je několik desetin mikronů.

THALGO tak nabízí přírodní produkt se vzácnými vlastnostmi. Jejich terapeutický a kosmetický účinek je opravdu výjimečný. Aktivní látky z řas zde jsou ve volném stavu a jemnost prášku zlepšuje jejich pronikání do pokožky během koupele nebo jiné aplikace (např. zábal).

Tento zcela inovativní postup výroby byl patentován jako objev i jako lék.

Další výjimečné složky výrobků THALGO…

● Undaria pinnatifida a Asparagopsis armata: ultrafiltrát z těchto dvou řas zvyšuje respiraci buněk a stimuluje přirozenou produkci kolagenu III.
● Ascophylum nodosum: hnědá řasa obsahující polysacharidy, polyfenoly, betakaroten, vitaminy B3, C a E a velký počet minerálních solí se používá na zpevnění a boj proti nadbytku tukových zásob a celulitidě.
Pleťová a tělová kosmetika Thalgo● Chondrus crispus: červená řasa bohatá na vitaminy B1, B2, B5, C a PP s hydratačními a zklidňujícími účinky.
● Codium fragile: z této řasy původem z Japonska získává THALGO výtažek Mirual bohatý na aminokyseliny s hydratačním účinkem a proti volným radikálům.
● Spirulina a Dunaliella: tyto mikrořasy z Pacifiku jsou bohaté na betakaroten, ze kterého se tvoří vitamin A. Stimulují obranné funkce pokožky, mají také účinky proti volným radikálům, regenerují a zklidňují.
● Polisiphonia lanosa: červená řasa, ze které se vyrábí Su´ytol (patent THALGO). Tento výtažek z řasy 100% přírodního původu má pozoruhodnou schopnost absorbovat UV paprsky a přispívá k ochraně molekul DNA.

Mořské prostředí je zdrojem vitálních elementů pro naše zdraví i krásu. Řasy a plankton překypují stopovými prvky, proteiny, aminokyselinami a vitaminy nezbytnými pro život a vyrovnanost životních funkcí těla.

Zdroj: Aprodelta.cz