Jak zatočit s kruhy pod očima

Jak zatočit s kruhy pod očima

Tmavé kruhy pod očima mají vnitřní příčiny – většinou vyčerpání a nedostatek spánku. Kosmetika v takových případech pomáhá jen do určité míry. Pojďme si tedy říci, co s nežádoucími stíny pod očima můžeme reálně udělat.

Jak zatočit s kruhy pod očimaKruhy pod očima jsou téměř vždy průvodním znakem špatného duševního nebo tělesného rozpoložení. Jsou způsobeny krví chudou na kyslík, která není jasně červená, ale její zbarvení se přes pokožku jeví spíše do modra. Tato krev se usazuje v jemných kožních žilkách pod očima a prosvítá kůží jako tmavý stín.

Tento efekt je často ještě zesílen sníženou hladinou vlhkosti v tkáních, což činí pleť trochu průsvitnější. Mizení tohoto vodního „polstrování“ přispívá k tomu, že kruhy pod očima vypadají většinou trochu zapadle. Obzvláště viditelné to je, když jsme nejen málo spali, ale navíc hodně pili, neboť alkohol odnímá tkáním vlhkost.

Postarejte se o dobré prokrvování

Jak zatočit s kruhy pod očimaKdo si na kruhy pod očima stěžuje častěji, měl by se především postarat o dostatečný spánek a také o zlepšení krevního oběhu.

Kosmetické prostředky pomáhají jen do určité míry, ale rozhodně nám udělají dobře, je-li tělo malátné a špatně prokrvené.

Prostředky, které pomáhají:

  Prokrvení obličeje pomocí studené vody – nalijte studenou vodu do umyvadla, ponořte do ní obličej a pod vodou několikrát zavřete a otevřete oči. Tato metoda pomáhá i při zarudlých očích.

Tampony s borovou vodou proti kruhům pod očimaStudené obklady na víčka osvěžují a povzbuzují prokrvení celé oční partie. Dva kulaté vatové polštářky namočte ve studené vodě, oční vodě nebo pleťové vodě bez alkoholu a položte je na víčka.

Tip: Na unavené oči se osvědčuje borová voda, kterou koupíte v lékárně. Vatové tampony v ní namočte, vymačkejte přebytečnou tekutinu a přiložte na 10 minut.

Oční krémy podporující prokrvení – speciální přípravky obsahující přísady jako např. kofein, výtažky z listů jinanu nebo účinnou látku escin z jírovce. Krém naneste ve slabé vrstvě na oční partie a prsty zlehka vklepejte.

Contour gel TalikaTip: Talika Eye Detox Contour Gel  aktivuje mikrocirkulaci, čímž účinně potlačuje příznaky únavy a stárnutí.

Oční gymnastika – dobře podpoří prokrvení očních partií. Zavřete oči, položte ukazováčky na vnější oční koutky, aby nevznikly žádné vrásky, a semkněte víčka co nejpevněji k sobě. Napětí udržte 6 sekund a pak oči uvolněte. Opakujte nejméně desetkrát.

Kapky proti nateklým partiím kolem očí – tyto potíže se objevují u mnohých žen v závislosti na menstruačním cyklu. Povzbuzují odtok lymfatických tekutin a urychlují odbourání vodnatých váčků. Kapky jsou k dostání v lékárně bez receptu.

Jak zakrýt kruhy pod očima

Při troše šikovnosti a tréninku se dají tmavé stíny pod očima také zamaskovat make-upem v barvě pleti. K tomuto účelu existují také speciální krycí tyčinky nebo krémy.

Prosvětlující péče pro oční okolí Sothys Paris Tip: Prosvětlující péče pro oční okolí Sothys Paris rozjasní tmavá místa a skryje nedokonalosti, díky lehké textuře se neusazuje v jemných očních linkách a navíc obsahuje složku Septilift, která vytvoří přirozený anti-age efekt.

Některé z přípravků však mají bohužel poněkud pastózní konzistenci a rády se usazují – zejména při smíchu – v mimických vráskách pod okem.

Kdo nenalezne žádný vhodný výrobek, může to zkusit s normálním pleťovým make-upem, který by ale měl být minimálně o dva tóny světlejší než make-up okolního obličeje. Další možností je nanést malý kopeček obvyklého podkladového krému na hřbet ruky a zesvětlit ho čistě bílým make-upem.

Make-up Lift Defense Sothys Paris Tip: Make-up Lift Defense Sothys Paris v odstínu Ivoire má liftingový efekt a jemně vyhladí i choulostivé oční partie.

Profesionální tip: Světlejší tón musíte nanést přesně dovnitř tmavého stínu. Nejlépe se vám to podaří čistým štětečkem na rty nebo vatovou tyčinkou. Zesvětlený make-up nakonec bříšky prstů vklepejte do kůže a lehce přepudrujte.

Používáte-li tvářenku ve světle růžovém odstínu, můžete jí provedenou retuš také lehce poprášit.

autor: Marie (redaktorka)