Instantní opálení - snadno a rychle

Instantní opálení - snadno a rychle

Bronzově opálený odstín pleti je žádoucí již několik let. Vyplatí se nám ale  kvůli kráse podstupovat riziko spojené s negativními účinky slunečního záření? Podívejme se nyní, jaké další možnosti dosažení zlatavého tónu pleti se nám nabízejí.

Rizika i pozitiva klasického opalování

Slunce dokáže lidskému organismu prospívat - aktivuje např. tvorbu vitaminu D, dobíjí energii po zimě a přináší dobrou náladu, ale bohužel také škodit – přispívá k předčasnému stárnutí pleti, tvorbě vrásek, pigmentových skvrn a rozšířených žilek, uvolňování vaziva, šupinatění kůže a v nejhorším případě i ke vzniku rakoviny kůže. Přestože dermatologové každoročně varují před účinky slunečního záření, je až zarážející, jak lidé berou jejich rady na lehkou váhu. Pokud jste příznivcem opalování na slunci, používejte proto vždy raději opalovací kosmetické přípravky s co nejvyššími ochrannými faktory. Jestliže však ze zdravotních či jiných důvodů opalování na slunci holdovat nechcete, přicházejí pro Vás naštěstí v úvahu i jiné možnosti.

"Opalování" bez slunce

Jak tedy bezpečně docílit opáleného avšak přirozeného vzhledu? Vyzkoušejte metodu jemného tónování pokožky za pomoci tónovacích nebo samoopalovacích přípravků. Tónovacími krémy dosáhnete jemného zlatavého nádechu, oproti klasickým samoopalovacím přípravkům totiž obsahují nižší koncentraci tónujících složek a mohou být používány bez obav denně po celý rok. Čím tekutější přípravek si pořídíte, tím pro Vás bude nanášení snadnější a nebudou Vám hrozit nechtěné skvrny.

Progresivní sluneční záře SOTHYSTip: Vyzkoušejte "Progresivní sluneční záři SOTHYS", která je univerzálním přípravkem 2 v 1 pro tvář i tělo a pozvolna dodává pokožce zlatavé a přirozené tóny. Přípravek je vhodný ke každodennímu používání.

Pokud si přejete rychlejší opálení bez slunce, sáhněte rovnou po samoopalovacím krému či mléku. Mnohé z žen, které vyzkoušely samoopalovací metodu, nebyly často spokojené s výsledným efektem. Abyste předešly možným problémům, nastudujte si náš:

Manuál pro efektivní a správné samoopalování

Samoopalování manuál1. Pokožku před samoopálením nejprve zbavte odumřelých buněk a šupinek jemným peelingem - pouze na hladké pleti se totiž přípravek rozprostře rovnoměrně.

2. Po peelingu ošetřete kůži hydratačním mlékem či krémem (zejména sušší části těla - kolena, paty, lokty).

3. Po pár minutách, až se hydratační přípravek vstřebá, začněte s aplikací samoopalovacího krému. Při roztírání si dejte opravdu záležet, použijte raději menší množství krému a pak si přidejte, než abyste ho použila příliš a poté ho nemohla důkladně rozetřít. Postupujte pomalu po celém těle a natírejte se na všech částech stejnými pohyby i směrem pro lepší kontrolu. V případě nanášení na obličej buďte pozorná u vlasové části a uší, oční okolí vynechte, pleť je zde více citlivá.

4. Po perfektním natření si ihned umyjte ruce a na nehty použijte kartáček - zabráníte tím nežádoucímu zabarvení.

5. Oblečte se až po dokonalém zaschnutí přípravku, a to raději do tmavších barev - některé krémy mohou zanechávat na oblečení skvrny, zejména pokud se zpotíte.

6. Celý proces (kromě peelingu, ten stačí použít jen při 1. aplikaci) opakujte několik dní po sobě, dokud nedosáhnete požadovaného odstínu.

7. A rada na závěr - všeho s mírou! Ani samoopalování by se nemělo příliš přehánět, nezapomeňte, že v přirozenosti je krása.

Samoopalovací krém pro tvář i tělo SothysTip: Dlouhotrvajícího instantního opálení docílíte "Samoopalovacím krémem pro tvář i tělo Sothys", který navíc obsahuje zvláčňující složky pro pružnou a zářivou pleť.

autor: Gabriela (kosmetička)