I zralá pleť může vypadat skvěle

I zralá pleť může vypadat skvěle

Po pětadvacítce začínají pomalu odumírat kolagenová vlákna v pojivové tkáni. Kolem čtyřicítky se zpomaluje proces látkové výměny a přeměny energie v kůži. Tím se mění vzhled její povrchové vrstvy, která je sušší, drsnější a hrubší. Tvoří se vrásky a stařecké skvrny. Vrásky se vyhlazují již jen pomalu, pokožka (epidermis) je s přibývajícím věkem stále slabší.

Ani tváří v tvář výše uvedeným faktům však není třeba zoufat a předčasně házet flintu do žita. Správně zvolenou a pravidelně prováděnou péčí lze většinu příznaků stárnutí pleti zmírnit či oddálit a některé je možné i zcela eliminovat.

Večerní ošetření zralé pleti

Odlíčení

Péče o zralou pleťNavlhčete vatový tampon emulzí k odličování očí (neobsahující olej), např. TALIKA Lash Conditioning Cleanser a jemným tahem vedeným od obočí dolů přes víčko odstraňte z očí make-up. Oči nedřete, mohly by se zanítit.

Další vatový tampon navlhčete vodou a smyjte ze rtů rtěnku. Pokud používáte rtěnku výrazné, syté barvy, přidejte na tampon čisticí pleťové mléko, např. DR. TEMT Azulen milk pro normální a citlivou pleť. Teprve po této přípravě můžete přistoupit k vlastnímu čištění pleti.

Čištění

Péče o zralou pleťKápněte na vlhké dlaně trochu čisticího pleťového mléka pro suchou nebo normální pleť, např. SOTHYS Lait démaquillant douceur a zlehka ho rozetřete po obličeji, krku a dekoltu. Mléko odstraní výměšky kůže, odumřelé buňky i droboučké nečistoty, které se přes den na kůži nashromáždily.

Na obličej pak asi na 10 vteřin zlehka přitiskněte v teplé vodě namočenou žínku nebo ručník a mléko důkladně otřete. Teplá voda obličej uvolní a podpoří prokrvení pokožky.

Potom kápněte na čistý vatový tampon pleťovou vodu (lotion) pro suchou nebo normální pleť, např. SOTHYS Lotion douce a obličej jím zlehka přetřete. Pleťová voda má dezinfekční a osvěžující účinek, neměla by však obsahovat alkohol, protože ten pokožku příliš vysušuje.

Výživa

Péče o zralou pleťPo očištění pleťovou vodou naneste na celý obličej olejové sérum, např. SOTHYS Elixir relipidant essentiel - nemastné pečující olejové sérum pro suchou pleť. Oční víčka a partie kolem očí do šířky očního důlku vynechejte – mohlo by dojít k podráždění očních víček nebo k vniknutí séra do oka.

Nakonec na oční partie naneste trochu očního krému, např. PANPURI Eye cream - oční krém s výtažky z jasmínu pro redukci vrásek. Protože kůže kolem očí je velice citlivá a tenčí než kůže v ostatních Péče o zralou pleťpartiích obličeje, jsou pro ni určeny speciální krémy. Krém do kůže jemně vklepejte – dejte pozor, abyste ji nedřela, tvořily by se Vám vrásky.

Na závěr natřete celý obličej, krk a dekolt nočním regeneračním krémem pro zralou pleť, např. PANPURI Restorative cream - bohatý regenerační krém pro noční výživu pleti.

Ranní péče o zralou pleť

Čištění

Stejně jako večer i ráno pleť vyčistěte čisticím pleťovým mlékem. To pokožce dodá tuk, který by ztratila, kdybyste ji omyla pouze vodou. Další vatový tampon navlhčete pleťovou vodou a obličej jím zlehka přetřete.

Výživa

Péče o zralou pleťStejně jako večer potřete obličej, krk a dekolt olejovým sérem. I několikrát během dne můžete kolem očí lehkým vklepáním nanést oční krém.

K ochraně pleti obličeje přes den použijte mírně mastný hydratační krém, např. SOTHYS Anti-age creme "grade 2" - liftingový krém s obsahem kyseliny hyaluronové.

Speciální ošetření

Vedle běžné denní péče vyžaduje zralá pleť ještě další ošetření:

PLEŤOVÝ PEELING

Přibližně jednou za dva týdny byste si v rámci večerní péče měla udělat peeling, při kterém se z kůže odstraní svrchní zrohovatělá vrstva. Kůže tak může lépe dýchat, snadněji přijímá účinné látky z kosmetických přípravků a je opět hedvábná a vláčná.

Jak na to?

Peelingový krém, např. PANPURI Exfoliating cream, naneste od středu brady na vyčištěný obličej, krk a dekolt, oční Péče o zralou pleťpartie však vynechejte. Na oči zatím můžete přiložit vatové tampony nasáklé roztokem k očním obkladům, např. TALIKA Eye Decompress - oční maska ve formě obkladu.

Peelingový krém nechte působit 5 – 10 minut (dodržujte však přesné pokyny uvedené v návodu k použití konkrétního přípravku).

Účinek peelingového krému zvýšíte, když ho vlhkými prsty jemně vmasírujete do kůže. Po doporučené době působení krém důkladně otřete vlhkou houbičkou a kůži jemně omyjte vodou.

Po peelingu byste vždy měla do kůže zlehka vklepat regenerační koncentrát, např. DR. TEMT Anti-aging advanced ampul (v ampulkách) a přes něj nanést noční krém.

PLEŤOVÁ MASKA

Vaší pleti také velmi prospěje, když jí dvakrát týdně dopřejete pleťovou masku.

Jak na to?

Stejně jako peelingový krém, naneste masku Péče o zralou pleťna obličej a dekolt. Jedná-li se o gelovou masku, např. DR. TEMT Azulen gel, nemusíte vynechávat oční partie, naopak krémovou masku, např. DR. TEMT Collagen mask, kolem očí rozhodně nanést nesmíte, protože by se mohly zanítit. Stejně jako při peelingu můžete zatím na oči přiložit vatové tampony nasáklé roztokem k očním obkladům.

Po aplikaci gelové nebo slupovací masky, např. DR. TEMT Hydro Lifting mask, obličej vždy namažte hydratačním krémem. Po aplikaci krémové masky to není bezpodmínečně třeba.

PLEŤOVÁ KÚRA V AMPULKÁCH

Na jaře a na podzim své pleti dopřejte intenzivní pleťovou kúru v ampulkách. Můžete volit mezi hydratačním (např. DR. TEMT Hydro Complex ampul), regeneračním (např. DR. TEMT Gelée Royal ampul) a vitaminovým preparátem (např. DR. TEMT Vitamin C ampul).

Péče o zralou pleťNa jaře by to měl být hydratační preparát, protože pleť je po zimním období vlivem topení a mrazů vysušená a potřebuje dodat vlhkost.

Na podzim jsou nejvhodnější regenerační nebo vitaminové preparáty, které pleti opět dodají cenné přírodní regeneračně působící látky.

Jak na to?

Večer po důkladném vyčištění pleti zlehka vklepejte obsah ampulky do pokožky obličeje, krku a dekoltu.

autor: Marie (redaktorka)