Detoxikace organismu a pleti

Detoxikace organismu a pleti

Působí Vaše pleť našedle, mdle a jako by byla bez života? Cítíte se unavení a vyčerpaní? Možná je na čase vyzkoušet celkovou detoxikaci pleti a organismu.

Pleť je schopna velmi lehce absorbovat toxiny přímo z prostředí, ve kterém se pohybujeme, a kožní póry potom tyto toxiny vylučují především potem. Přímým projevem nahromaděných toxických látek bývají kožní vyrážky, ekzém, bolesti hlavy a kloubů, trávicí potíže či problémy se spánkem.

Těmto stavům se můžete účinně bránit tzv. detoxikací, kterou lze aplikovat v různých formách. Někdo dává přednost dietám či hladovkám, jiní si vybírají očistnou kúru v podobě léčebných preparátů, jako jsou např.: bylinkové čaje, tinktury, doplňky stravy či přípravky ze šťávy Aloe Vera. Nejosvědčenějším způsobem je změna jídelníčku a celkového životního stylu, přidání pohybové aktivity, omezení konzumace alkoholu, cigaret a kávy.

Detoxikace organismu

Žena pije neperlivou voduZačít můžete s obměnou zažitých stravovacích návyků. Vynechat se doporučují hlavně tučná a smažená jídla, kořeněné pokrmy, potraviny s větším množstvím soli a glutamátů - ta můžete nahradit ovocem a zeleninou, luštěninami, bílým masem atd. Dále pijte větší množství tekutin, zejména čisté neperlivé vody (popř. zelený nebo bylinkový čaj), zkusit můžete i ovocné či zeleninové džusy a šťávy.

V průběhu kúry zařaďte do svého života pohyb, nejlépe na čerstvém vzduchu, např. procházky v přírodě, běh, jízdu na kole či bruslení. Po sportu se odměňte saunou, která prospívá imunitnímu systému a zajišťuje čistou a zdravou pleť. Sauna umí perfektně pročistit pokožku od toxinů, jelikož ty se vylučují potem. Během saunování se zvýší prokrvení pokožky o 50%. Pot vyčistí póry a pleť od nečistot, které je ucpávají.

Spánek je důležitý pro detoxikaci organismuDopřejte svému tělu také dostatek odpočinku, během spánku se totiž pleť a celý organismus regeneruje. Spát bychom měli nejlépe 7 - 8 hodin denně, a to nerušeně a v dobře vyvětrané místnosti (18 - 20°C).

Posledním bodem jsou zmíněné potravinové doplňky. Ty by měly obsahovat především přírodní výtažky bohaté na vitaminy, bioflavonoidy, antioxidanty a polyfenoly. Tyto produkty mívají často zvýšený obsah vlákniny, která napomáhá mechanickému odstranění škodlivých látek z těla.

Detoxikační tablety TALIKANáš tip: Purifying Capsules TALIKA - kapsle k vnitřnímu užití s detoxikačním účinkem. Obsahují vitamin C a E a výtažek z hroznových jadérek. Obnovují rovnováhu jaterního systému a mají drenážní efekt.

Celková detoxikace by měla trvat v řádech týdnů, aplikujeme ji tedy jako kúru a opakovat by se měla zhruba 2x do roka, nejlépe na jaře a na podzim.

Detoxikace pleti

Samotná detoxikace pleti spočívá v očistné a okysličující kúře. Po celou dobu používejte pouze pleťové přípravky, které jsou určené k detoxikačním účelům.

Obecná pravidla:

Nevynechávejte poctivé odličování - pleť musí v noci dýchat. Používejte minimum líčidel a dekorativní kosmetiky, nebo pleť odličte hned po příchodu domů. Po odlíčení aplikujte na pleť tonikum - uzavře póry, pleť dočistí a připraví ji na aplikaci krému. Jednou týdně proveďte peeling nebo gomáž a aplikujte masku (pokud neabsolvujete kosmetickou kúru v salonu). Krémy nebo séra zvolte s obsahem vitaminů (nejlépe C), mořských výtažků, oleje z kukuřičných zrn, apod.

Salonní kúra Oxyliance SothysNáš tip: Vyzkoušejte Salonní kúru Oxyliance Sothys - jedinečné okysličující a detoxifikační ošetření vhodné pro všechny typy pleti, zvláště pro pleti šedé a povadlé, pro klientky, které žijí ve velkých městech. Při ošetření se používají teplé ručníky provoněné energetickými esenciálními oleji, čímž dochází k lepší penetraci nanesených přípravků.

Využívá se zde masáž Digi-Esthétique, která spojuje to nejlepší ze západních a východních technik (hlazení, hnětení, odvodňování). Pokud je pleť pouze unavená postačí 1 - 2 ošetření, pokud je ale nečistá a celkově povadlá, je účinnější zvýšit frekvenci ošetření na 3 - 4 sezení. Toto ošetření nabízí např. Kadeřnický a kosmetický salon WINCI Brno.

autor: Gabriela (redaktorka)