Cesta do hlubin aromakologie

Cesta do hlubin aromakologie

Čich, jako jeden ze základních smyslů, výrazně ovlivňuje naše vnímání. Vůně – aroma je využívána v léčbě a péči o mysl i tělo. Termín Aromakologie vznikl spojením slov aroma a psychologie. Aromakologie je věda, která se zabývá působením a vlivem vůní na psychiku a organismus člověka. Je vědecky prokázáno, že mezi čichem, vůněmi a našimi emocemi je úzký vztah. Jen si vezměte takové feromony. Vybavte si pocity, které si spojujete s vůní lesa, rozkvetlé louky, moře nebo čerstvě upečeného koláče.

Voňavá krása

AromakologieKaždý z nás má nepochybně svou vlastní „aromapaměť“, v níž si důležité okamžiky a zážitky ze svého života spojujeme s určitou vůní. Existují také vůně, které nás spolehlivě uvolní a zbaví stresu, stejně tak jako vůně, které nás povzbudí a osvěží, když se cítíme unavení a bez energie. Při večerní koupeli určitě sáhneme po levanduli nebo aroma santálového dřeva. Ráno nás naopak zaručeně probere vůně citrusů, thajské citrónové trávy a máty.

Přírodní aromatické látky se užívají nejen k ovlivnění mysli, ale i těla. Jejich léčebnými a relaxačními účinky se zabývá aromaterapie, která nám pomáhá zbavit se například bolesti hlavy, svalů a kloubů, regenerovat a čistit pleť, nebo zahánět problémy s nespavostí. Aromaterapie je zkrátka holistickou metodou a životním stylem.

Tajemství „aroma alchymie“

AromakologieAromaterapie přímo ovlivňuje pocity a chování člověka. Když se nám dostává do rukou výrobek, jedním z faktorů k hodnocení kvality a účinku je jeho aroma. U kosmetiky to platí obzvlášť. Voňavé krémy, olejíčky a šampóny jsou v popředí zájmu. Je obecně známo, že je dobré vybírat mezi produkty, které jsou vyráběny z přírodních ingrediencí. V kosmetice vyráběné na chemické bázi je vůně spíše na škodu, protože je to jen další „éčko“ ve výrobku. Spojení péče o pleť a tělo s přírodními výrobky a aromaterapií najdeme v kosmetice DELAROM.

Firma PHARMALINK s.r.o. uvádí na český trh kosmetiku DELAROM, která je založena na principech aromakologie. U kosmetiky DELAROM je aroma žádoucím faktorem a právě podle vůně uživatel vybírá svůj výrobek. Kosmetika zahrnuje produkty k péči o pleť i tělo a také dva parfémy. Produkty obsahují pouze přírodní ingredience a většinou jsou v BIO kvalitě.

Filozofie DELAROMU

AromakologiePůvod značky DELAROM je spojen s příběhem Andre a Christine Benetových. Tito milovníci aromaterapie, získali během 30 let působení v kosmetickém průmyslu u značek Decleor a Darphin rozsáhlé zkušenosti s vůněmi a éterickými oleji. V roce 2008 vytvořili novou, svěží a moderní kosmetiku s názvem DELAROM.

Jedná se o značku, která spojuje přírodu a špičkové technologie v nejlepší tradici francouzské kosmetiky. DELAROM a jeho tým vědců vytvořil produkty spojující přírodní a inovativní receptury, originální látky a jemné vůně. Tato unikátní řada produktů pro péči o pleť i celé tělo je charakterizována originálností, přirozeností a úctou k životnímu prostředí. DELAROM tak nabízí technicky dokonalé a zároveň příjemné produkty, v nichž se kombinují principy efektivity, rovnováhy a uspokojení.

Vůně, příroda a krása

AromakologieDELAROM využívá přísady a vůně pocházející z pokladů Středozemního moře: pomeranč, sezam, meruňku, vilín, lípu, olivy, levanduli a řadu dalších unikátních aktivních přísad. Při vývoji receptur jsou kombinovány čistě přírodní rostlinné extrakty, které zajišťují nejvyšší přirozenou účinnost produktů.

Kosmetika DELAROM je založena na dobře známých výhodách aromaterapie s využitím esenciálních olejů (rostlinných silic) produkovaných velkým množstvím středomořských rostlin. V některých produktech je zachována dokonce jejich čistá přírodní kosmetická koncentrace, která čistí, revitalizuje nebo relaxuje vaše tělo. Čerstvé aromatické vůně vás mohou přenést do světa relaxace a pohody každý den. Vědecky připravené receptury DELAROM napomohou rozjasnit a rozzářit vaši pleť a zajistit přirozeně krásnou pokožku.

Reklamní text