Blahodárné účinky peelingu

Blahodárné účinky peelingu

Drobné šupinky, šedý odstín, nevelké zanícené vyrážky. Přesně taková pleť se dožaduje peelingu. Pokud ho z pravidelného ošetření vynecháte, na povrchu pleti vznikne silnější zrohovatělá vrstva. Příliš mnoho odumřelých buněk brání proniknutí výživných látek do pokožky. Můžete si dát jakoukoliv masku, sérum nebo ampulku, jejich účinek bude minimální. Postupně se oslabí přirozený ochranný plášť pleti a ta bude citlivěji reagovat na vnější vlivy, viry i bakterie.

Kromě toho, že peeling odstraní odumřelé buňky, zároveň pokožku obrousí. Profesionální výrobky, které jsou koncentrovanější a pronikají do větší hloubky, řeší i první znaky stárnutí, jako jsou vrásky či nepravidelná pigmentace. Využít je lze i při potížích s akné. Pokud pokožku peeling „podráždí“, začne se regenerovat a sama pracovat na své obnově. Jelikož se naruší pH pokožky a se špatným odejde i to dobré, každé ošetření se uzavírá maskou, sérem či krémem. Hydratační i výživné látky proniknou do rozrušené pokožky snadněji. Obnovovací účinek je tak dvojnásobný.

Druhy peelingů

Dnes je k dispozici velké množství druhů peelingů. Na domácí ošetření jsou vhodné klasické výrobky s drobnými částečkami, salony nabízejí kromě přístrojových peelingů i klasické chemické či enzymové peelingy. Vybírají se zejména podle typu pokožky a problému, který mají řešit. Poraďte se o výběru peelingu s kosmetičkou, která vaši pleť zná. Nevhodné jsou, pokud pleť sužují aktivní záněty. Při příliš silném akné se nejprve obraťte na dermatologa.

Darphin Aroma Peeling DouxPro citlivou a suchou pokožku jsou nejvhodnější takzvané enzymatické peelingy, např. DARPHIN Aroma Peeling Doux. Obvykle mají formu hustších krémů a neobsahují mikročástečky. Obsahují látky, které rozpouští a zjemňují rohovou vrstvu - výtažky z Mydlice lékařské. Pokud nemáte na domácí proceduru chuť, najdete enzymatické peelingy i v nabídce kosmetických salonů Darphin.

Mastnější typy pokožky si mohou dopřát domácí peeling i dvakrát do týdne, u zralejší a sušší pleti si ho aplikujte maximálně jednou za sedm dní.

Co je Dermabraze

DermabrazeIntenzivnější formou peelingu je DermabrazeDARPHIN Dermabrasion Anti-Age. Jde o povrchové zbrušování, které sice působí méně do hloubky, než chemický peeling, ale je možné s ním pracovat cíleněji. Navíc se výborně kombinuje s jinými typy ošetření. Pokud máte problém s hlubokými vráskami na čele nebo pigmentovými skvrnami, je pro vás Dermabraze ideální řešení. Dermabraze je skvělým pomocníkem, pokud potřebujeme rychle pročistit povrch.

Po třicítce, když klesne hladina hormonů a pleť se už obnovuje pomaleji, je ideální kombinovat jednotlivé peelingy s jinými omlazujícími metodami. Pokožka obvykle dobře reaguje na nový podnět. Po peelingu jsou vhodné extrémně hydratační výrobky, které si můžete aplikovat každý den, masky minimálně dvakrát až třikrát do týdne.

Tělové peelingy

Gomáž DarphinNezapomínejme ani na tělové peelingy, např. DARPHIN Gommage Corps Lissant Nourissant. Také dokážou pokožku těla krásně zjemnit, rozjasnit a sjednotit, což je důležité například před aplikací zeštíhlujících tělových produktů nebo samoopalovacích krémů.

Informace Darphin Paris ČR